Rektorského žezla na Vysoké škole Newton se ujala Anna Plechatá Krausová

Novou rektorkou Vysoké školy Newton se od listopadu 2023 stala Anna Plechatá Krausová, která po 12 letech převzala funkci od Jana Mojžíše. Ten zůstává emeritním rektorem a členem správní rady Newton University Group. Vysoká škola o tom informovala redakci FAEI.cz.
Novou rektorkou Vysoké školy Newton se od listopadu stala Anna Plechatá Krausová. Foto: Vysoká škola Newton

Anna Plechatá Krausová je politoložka a socioložka působící na Newtonu od roku 2020. Od roku 2012 také působí jako lektorka, akademička a výzkumnice na Oxfordské univerzitě. Zabývá se sociologickým a politologickým výzkumem fenoménů od protestů a řízení politických a ekonomických rizik, až po migraci a multikulturalismus v Evropě i Latinské Americe.

Aktivně se věnuje mentoringu studentů v oblasti akademické, ale také profesní či osobní. V současné době zkoumá teorie autenticity a leadershipu a jejich aplikaci na jevy od protestu až po marketing.

Nová rektorka se mimo jiné zasloužila o členství Vysoké školy Newton v Business Graduates Association (BGA), britské mezinárodní organizaci, která zajišťuje členství, akreditace a kvalitu pro elitní světové byznysové školy. Ta otevřela škole cestu k plné akreditaci, stejně jako členství v prestižní americké asociaci AACSB.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB