Se svým bydlením jsou nejvíce nespokojeni mileniálové

Průzkum
Nejvíce nespokojení se svým současným bydlením jsou mileniálové. Generaci ve věku od 23 do 38 let nejčastěji trápí nevyhovující velikost bytu (22,6 %), zhoršující se dopravní situace v okolí bydlení (14,8 %), nemoderní a nepraktické vybavení bytu či domu (14 %) a nevyhovující lokalita (13 %). Vyplynulo to z listopadového průzkumu agentury Rondo Data pro stavební společnost Wirtuuu.
Respondentům ze všech kategorií nejvíce vadí malá kuchyň. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Lidé zralého a středního věku řeší totéž, co mileniálové, ale vadí jim i zhoršená doprava v okolí a hluční sousedé. Podobný žebříček nespokojenosti vyšel z průzkumu také u respondentů ve věku do 39 do 60 let. 21 % není spokojeno s velikostí bytu, 17,8 % se zhoršující se dopravní situací v okolí, 15 % pak vadí nemoderní a nepraktické vybavení. Na čtvrtém místě u této skupiny neskončila nespokojenost s lokalitou, ale hluční či nepříjemní sousedé (12 %).

I generace v seniorském věku má své specifické problémy s bydlením. „Téměř 70 % seniorů žije v bytech. Nejvíce je trápí hluk v bezprostředním okolí domu nebo od sousedů (40 %). Třetina se pak potýká se zhoršující dopravní situací. Jinak jsou senioři se svými domovy spokojeni,“ komentuje průzkum Jiří Bonk ze společnosti Wirtuuu.

Průzkum se také zaměřil na otázky spokojenosti s velikostí domácnosti. Celkově malý byt či dům nejvíce vadí mileniálům (20,8 %), následně generaci 39-60 let (14,7%), generaci Z (13,3 %), nejméně pak seniorům (1,9 %). Respondentům ze všech kategorií nejvíce vadí malá kuchyň. S malou ložnicí má největší problém generace Z.

PSALI JSME:
Naivita mladých: Každý šestý by chtěl v bance 100% hypotéku a každý sedmý si na nemovitost plánuje naspořit

  1. Tak před rřiceti lety jsem si myslel , že se začne stavět a budovat a ono nic. Jen se začly šroubovat ceny .
    Prostě ten kdo reguluje (obce) tak nemá zájem na rozvoji , protože nemá z toho žádné peníze . Jen náklady na infrastrukturu .
    Paradoxně tak město zabilo svuj rozvoj . Z nemovitostí je uložení peněz a lidi jdou pryč (hodně známých mám v anglii, německu atd). Prostě i když tady máte dobrý plat a shánějí se lidé na práci , tak životní náklady (bydlení , voda , energie , paliva) jsou tak vysoké že jste vlastně žebrák. Často pak lidé si pořídí maximálně 2+kk a jedno dítě.

    • Nadává se na kralikarny, pritom kdyby komunisti nepostavili panelaky, tak nemají lidi dnes ani kde bydlet…

  2. At se autor nezlobi, ale ten “clanek” nema hlavu patu. Nadpis o milenialech, prvni veta o 23-38… pak jsou opsane udaje z pruzkumu a pak zase vlastni veta na konec, co nedava smysl. Co je to generace Z? Zmrdu, zdravych, zamestnanych nebo co to je??

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru