Skupina Broker Consulting získala licenci investiční společnosti

Skupina Broker Consulting získala licenci investiční společnosti. MONECO investiční společnost, a. s., byla zapsána jako 19. investiční společnost v registru České národní banky s licencí pro retailové investiční fondy. V představenstvu společnosti zasednou Jiří Šindelář jako předseda a Igor Bielik a Martin Hanzlík jako členové.
Předsedou představenstva MONECO investiční společnosti je Jiří Šindelář. Foto: Broker Consulting

„Investice jsou pro nás strategickou oblastí, které se dlouhodobě věnujeme. Získání licence investiční společnosti vnímáme jako přirozený krok pro to, abychom našim klientům mohli přinést nejmodernější produkty a služby s naší vlastní a unikátní vlastní filozofií. A to i v oblasti alternativních fondů kvalifikovaných investorů,“ komentuje vznik společnosti Jiří Šindelář, předseda představenstva MONECO investiční společnosti.

„V investicích se zaměřuje převážně na indexovou filozofii, díky tomu dosahujeme vyšší efektivnosti a nižší nákladovosti v porovnání s klasickými podílovými fondy, které také investují na dluhopisových, akciových, nemovitostních, případně dalších trzích,“ přiblížil strategii Igor Bielik, člen představenstva MONECO investiční společnosti.

„V rámci služeb pro naše klienty samozřejmě budeme intenzivně spolupracovat s dalšími partnery, aby naše nabídka investičních příležitostí pro klienty zůstala nadále pestrá a široká. Diverzifikace je extrémně důležitá, obzvláště v dnešní době,“ okomentoval situaci Petr Hrubý, zakladatel a předseda dozorčí rady Broker Consulting.

Představenstvo MONECO investiční společnosti tvoří známí a uznávaní odborníci

Jiří Šindelář, předseda představenstva MONECO investiční společnosti, působil od 1. ledna 2019 na pozici ředitele investiční divize ve společnosti Broker Consulting. Před tím od roku 2008 zastával funkci výkonného ředitele a od 2012 také funkci předsedy představenstva v Unii společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR). V roce 2018 se stal předsedou představenstva České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF), která vznikla sloučením dvou profesních organizací USF a AFIZ. Jiří Šindelář vystudoval Provozně ekonomickou fakultu (PEF) České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze, obor Ekonomika a management a následně pokračoval v doktorském studiu na téže fakultě v oboru Management. Dále je absolventem City University of Seattle, programu MBA.

Igor Bielik, člen představenstva MONECO investiční společnosti, je spoluzakladatelem a vlastníkem brněnské společnosti MONECO. Ta vydává mimo jiné i nejznámější odborný a analytický časopis FOND SHOP, jehož je Igor Bielik od založení v roce 1997 šéfredaktorem a hlavním editorem.

Martin Hanzlík, člen představenstva MONECO investiční společnosti, investiční bankéř, působí na kapitálovém trhu od roku 1994. Působil jako generální zmocněnec vlády ČR pro vyjednávání o dohodě o partnerství s EU pro období 2014 až 2020 – finanční nástroje. Vedl pracovní skupinu ŘO (Řídicí orgán) pro finanční nástroje a stal se autorem konceptu Národní rozvojové banky a vládních studií na implementaci finančních nástrojů. Působil jako poradce řady ministrů a ministerstev pro finanční nástroje. Je autorem konceptu alternativních investičních fondů v ČR a spoluautor jejich zavedení do české legislativy v roce 2002. V letech 2002 až 2009 byl výkonným ředitelem Unie investičních společností (UNIS) a Asociace pro kapitálový trh (AKAT). V letech 2004 až 2009 se stal členem rady ředitelů EFAMA (Evropská asociace fondů a asset managementu). 17 let působil jako člen Kotačního výboru Burzy cenných papírů Praha.

Dalším důležitým členem týmu MONECO investiční společnosti je portfolio manažer Ondřej Pěška. Ten přišel do MONECO investiční společnosti z Penzijní společnosti České pojišťovny, kde měl na starost správu portfolia.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Škoda Auto podporuje českou kulturu

Škoda Auto se dohodla na pokračování spolupráce s Českou filharmonií a s Národním divadlem. Podpora předních českých kulturních institucí má v automobilce Škoda Auto dlouhou tradici. Pokračování spolupráce stvrdili …

Co musíte zařídit při přepisu vozidla

Vlastnit auto znamená jednu věc: Nezapomenout na formality. Při nákupu či prodeji vozidla je třeba provést opětovnou registraci automobilu, tedy přepis na nového majitele. Přihlášení a odhlášení vozidla lze provést …

Nocleh jako v pohádce

Už jste někdy nocovali ve vysokohorské chatě, která dřív sloužila jako místo, kde se schovává krmivo pro kravičky?

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru