Spořicí účty: Léčba šokem

Trinity Bank je vždy první, která zareaguje na změnu úrokových sazeb České národní banky (ČNB). Obvykle reaguje tentýž den, což se stalo i minulý čtvrtek, kdy naše centrální banka snížila základní úrokovou sazbu na 6,25 procenta. Na rozdíl od zamrzlých bankovních mamutů však Trinity sazbu místo snížení zvýšila. A to dokonce nad úrokovou sazbu centrální banky.
Trinity Bank je vždy první, která zareaguje na změnu úrokových sazeb České národní banky. Ilustrační foto: FAEI.cz

Se sloganem „Jedinečná sazba pro naše jedinečné klienty“ v pásmu do 250 tisíc korun se rozhodla zhodnocovat úspory nadstandardním úrokem 6,30 procenta, u Trinity Bank historicky vůbec nejvyšším.

Už při prvním poklesu základních úrokových sazeb ČNB v závěru prosince jedna z našich nejmenších bank svou sazbu navýšila, a to dokonce s měsíčním předstihem. Vytvořila tenkrát nový účet s vyšší sazbou 6,28 procenta oproti dosavadní nabídce 6,08 procenta.

PSALI JSME:
Vánoční dárek od Trinity Bank: Spořicí účet na 6,28 %

S podobnou akcí přišla o něco později i Air Bank, která na snížení sazby ČNB také reagovala zvýšeným úrokem. „Až do odvolání budeme vklady na korunových spořicích účtech do 250 tisíc úročit výhodným bonusovým úrokem pět procent ročně a nad 250 tisíc dokonce šest procent ročně bez jakéhokoli omezení maximální výše vkladu,“ napsala banka svým klientům.

Také Air Bank operovala s psychologií, že úroky na spořicích účtech ostatních bank budou klesat, což se samozřejmě vzápětí ukázalo – jako například u UniCredit Bank, která snížení své nejvyšší sazby dokonce prezentovala jako prodloužení „skvělého úročení novou sazbou“.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Úrokové sazby? Čím menší banka, tím vyšší

I ona však vsadila na to, že ekonomie, na první pohled exaktní matematická věda, kde lze všechno vypočítat, je ve skutečnosti plná zvyklostí, emocí, motivů, nejistot a nadějí. A na to Trinity Bank i Air Bank také spoléhají.

Jejich rozhodnutí vyrazit proti proudu šokovou terapií, která obrátí naruby všeobecné očekávání, nemusí zůstat bez odezvy, když místo špatné zprávy přicházejí s dobrou. Tím spíš má-li jít o jednu z posledních možností, jak spořit s vysokým úrokem, kterak zdůraznila Trinity Bank.

PSALI JSME:
Spořicí účet Max banky je nejsilnější magnet

Ta si na rozdíl od Air Bank neklade žádné další podmínky, vyšší úrok nabídla i v pásmu nad 250 tisíc korun, když i tady opustila svou tradiční osmičkovou řadu a nabízí úrok 5,69 procenta. Navíc nové sazby platí automaticky pro všechny stávající klienty, což minule nebylo.

Stupně vítězů v soutěži o nové klienty to však nezměnilo. Ve vkladech do 250 tisíc korun vede Trinity Bank (6,3 %) před Max Bankou (6,01 %) a Creditas Bank (5,5 %), ve vkladech nad půl milionu korun je nejlepší Max Banka (6,01 %), ale jen těsně před Trinity (6,30 % + 5,69 % nad 250 tis. Kč) a s větším odstupem od Air Bank (5 % a 6 % nad 250 tis. Kč).

PSALI JSME:
Jsem báječná úroková sazba

Zavřít reklamu ×
  1. Je zajímavé, že žádná banka neřekne na jak dlouho tyhle úroky nabízejí. Může to být klidně jenom na jeden měsíc, nebo také dokonce jenom jeden týden.

    • přesně tak. Proto to formálně vedou jako marketingovou kampaň, jinak by museli změnu sazby oznamovat dva měsíce předem.

  2. chtělo by to neomezený vklad, nízká částka 250000,- a ještě se neví ani doba, jak dlouho výhodné úroky budou platit nic moc

  3. Máte špatné informace pane autore, Trinity bank má ještě účet 6.08%. Takže 2 nejvýhodněji úročené spořící účty jsou u Trinity. Bylo by dobře si to nejdříve ověřit než to někam začnete psát.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflační tsunami je za námi, ale koruna trpí

Hádanka, jak dopadla lednová inflace, přeceňování zboží nebo zdražení elektřiny, je vyřešena. V lednu se totiž spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 1,5 procenta. Meziroční inflace se tak dostává po téměř třech letech …

Na dohled od inflačního cíle centrální banky

Meziroční inflace klesla v lednu výrazněji, než se čekalo: Na úrovni 2,3 procenta je již na dohled dvouprocentního inflačního cíle. K tomu, že meziroční inflace v lednu klesla z prosincových 6,9 procenta na úroveň …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB