Novinky v osobních financích: Úrokové sazby? Čím menší banka, tím vyšší

Finanční zprávou tohoto týdne je nepochybně čtvrteční snížení základní úrokové sazby České národní banky o půl procenta, které se hned druhý den propsalo do ceníků některých bank a kampeliček. Podrobněji o tom píšeme v jiném článku, takže zde jen stručně.
Air Bank svou nabídku u spořicích účtů ponechává v tuto chvíli beze změny, ale „dívá“ se na možnost snížení úrokových sazeb u hypoték. Ilustrační foto: FAEI.cz

Trinity Bank se rozhodla zhodnocovat úspory v pásmu do 250 tisíc korun nadstandardním úrokem 6,30 procenta, což je o pět setin více, než kolik činí aktuální základní úroková sazba tuzemské centrální banky.

Air Bank informovala, že svou nabídku u spořicích účtů ponechává v tuto chvíli beze změny. To znamená u vkladů nad 250 tisíc korun úročení bonusovým úrokem šest procent ročně a bez horního limitu, vklady do 250 tisíc korun se úročí bonusovým úrokem pět procent ročně. Banka uvedla, že se se „dívá“ na možnost snížení sazeb u hypoték, které aktuálně začínají už pod pěti procenty.

Komerční banka uvedla, že nově půjčí až 2,5 milionu korun na udržitelné bydlení bez zajištění nemovitostí. Nabídka se týká klientů Komerční banky a Modré pyramidy stavební spořitelny, kteří mohou do 31. března získat Půjčku na udržitelné bydlení se sníženou úrokovou sazbou ve výši 5,99 procenta ročně. Snižuje se i úroková sazba běžné Půjčky na bydlení na úroveň 6,29 procenta ročně.

PSALI JSME:
Hypotéky by mohly zlevnit

Uniqa, která poskytuje klientům Raiffeisenbank k platebním kartám cestovní pojištění již dlouhá léta, informovala o novinkách v tomto pojištění. Navýšila limity, rozšířila okruh pojištěných osob, přidala další užitečná krytí i praktické služby pro využití 24 hodin denně. Klient si podle potřeby zapíná a vypíná pojištění ve své mobilní aplikaci Raiffeisenbank.

Součástí řešení není jen tradiční krytí léčebných výloh, odpovědnosti, úrazu a zavazadel, ale také pojištění storna a náhrady dovolené. Vedle toho pojišťovna přidala i méně obvyklé pojištění spoluúčasti za zapůjčení věcí včetně auta a pojištění osobní i služební elektroniky. Zcela jedinečný je on-line kontakt s lékařem pro konzultaci aktuálních zdravotních potíží v režimu 24/7.

Společnost Mastercard uvedla, že nasazuje umělou inteligenci pro ještě bezpečnější transakce a nejvyšší ochranu spotřebitelů. Nová technologie Decision Intelligence Pro pracuje v reálném čase a zvyšuje úspěšnost detekce podvodů. Podvodníci se totiž stále častěji snaží obrátit moderní technologie proti bankám a jejich klientům.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Kdo z penzistů může mít „státní příspěvky“ až do konce roku 2025?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflační tsunami je za námi, ale koruna trpí

Hádanka, jak dopadla lednová inflace, přeceňování zboží nebo zdražení elektřiny, je vyřešena. V lednu se totiž spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 1,5 procenta. Meziroční inflace se tak dostává po téměř třech letech …

Na dohled od inflačního cíle centrální banky

Meziroční inflace klesla v lednu výrazněji, než se čekalo: Na úrovni 2,3 procenta je již na dohled dvouprocentního inflačního cíle. K tomu, že meziroční inflace v lednu klesla z prosincových 6,9 procenta na úroveň …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB