Vánoční dárek od Trinity Bank: Spořicí účet na 6,28 %

Celkem oprávněně Trinity Bank svou marketingovou nabídku na založení spořicího účtu s úrokovou sazbou 6,28 procenta nazvala Skvělý účet. Banka, která při uzavření smlouvy na některé z devíti poboček až dosud nabízela i beztak nejvyšší sazbu 6,08 procenta ročně, se tak po delší době opět dostala na výsluní pozornosti.
Počátkem čtvrtého kvartálu měla Trinity bank přes 130 tisíc klientů, aktuálně cílí na 150 tisíc. Ilustrační foto: Wikimedia.org/Phoralik [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Uvedená nabídka poměrně překvapivě platí i pro stávající klienty, pokud si u banky založí další účet a na něj přivedou nový vklad. Limitem je 250 tisíc korun, vklad nad tuto sumu pak je pak bez dalších omezení úročen 5,68 procenta, což samo o sobě je opět na stupně vítězů v kategorii účtů bez dalších podmínek jako je výše úspor, vázání vkladu, vkládání peněz do fondů nebo jen pro nově ulovené klienty případně povinné platby kartou.

Jediným relevantním konkurentem na českém trhu je tak pouze Max banka se sazbou 6,01 procenta, která bez ohledu na výši vkladu ani jinak neomezuje své klienty a zbavuje je veškerých otravných povinností a limitů. To při vyšších úložkách zhruba nad půl milionu korun posouvá bezstarostný spořicí účet Max banky dokonce na nejvyšší stupínek.

PSALI JSME:
Max banka zřejmě skončí už příští rok

Proč se však Trinity Bank rozhodla k onomu překvapivému kroku ještě navýšit beztak bezvadné skóre? V době, kdy se očekává spíš snížení základní úrokové sazby České národní banky (ČNB) a následný pokles výnosů i v komerčních bankách? Jde o využití posledních štědrých měsíců, možná týdnů, kdy si komerční banky mohou vklady klientů už půldruhého roku ukládat u centrální banky na 7% úrok? Nebo je to jiný důvod?

Samozřejmě i marketingový ředitel Trinity Bank Martin Šmíd očekává, „že se úrokové sazby budou v následujícím období postupně snižovat“ a je to podle něj právě ten důvod, proč Trinity s touto akcí přišla. „Právě proto jsme ještě chtěli klientům nabídnout nějaké zajímavé zhodnocení. Je to pokračování naší strategie být v tomto segmentu lídrem trhu s nabídkou výrazného zhodnocení úspor,“ odpověděl na přímý dotaz.

PSALI JSME:
Trinity opět zvýšila úrok u spoření. Tentokrát už všem

Na otázku, kolik klientů aktuálně banka má a kolik by jich optimálně chtěla mít či získat právě na základě této akce, mluvčí banky Eva Čerešňáková uvedla: „Počátkem čtvrtého kvartálu byl počet klientů přes 130 tisíc, aktuálně Trinity Bank cílí na 150 tisíc klientů.“

To by se mohlo podařit, i když náborová akce je zatím stanovena na dobu určitou do 31. prosince letošního roku, přičemž podle Čerešňákové „bude prodlužována, pokud nedojde ze strany Trinity Bank k informování o změně podmínek akce“. A Trinity Bank své akce za horizont podmínek zatím vždy prodlužovala.

PSALI JSME:
Jsem báječná úroková sazba

Zavřít reklamu ×
  1. Příspěvek byl redakcí odstraněn kvůli odpovědnosti provozovatele internetového portálu za obsah diskuse.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflační tsunami je za námi, ale koruna trpí

Hádanka, jak dopadla lednová inflace, přeceňování zboží nebo zdražení elektřiny, je vyřešena. V lednu se totiž spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 1,5 procenta. Meziroční inflace se tak dostává po téměř třech letech …

Na dohled od inflačního cíle centrální banky

Meziroční inflace klesla v lednu výrazněji, než se čekalo: Na úrovni 2,3 procenta je již na dohled dvouprocentního inflačního cíle. K tomu, že meziroční inflace v lednu klesla z prosincových 6,9 procenta na úroveň …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB