Swiss Life dokončila nákup Fincentra

Přední evropská finanční skupina Swiss Life získala potřebná regulatorní schválení v České republice a na Slovensku k nákupu Fincentra a stává se tím lídrem v oblasti nezávislého finančního poradenství v Česku a na Slovensku s obratem téměř dvou miliard korun.
Ilustrační foto: swisslife-select.de

Jak skupina Swiss Life informovala, obě společnosti si ponechají své zavedené značky, obchodní strukturu a portfolio služeb. „Akvizice Fincentra je plně v souladu s naší ambicí být lídrem nezávislého finančního poradenství v regionu střední a východní Evropy. Aktivity společnosti Fincentrum skvěle doplňují nabídku služeb Swiss Life Select,“ komentoval akvizici Nils Frowein, předseda dozorčí rady společností Fincentrum a Swiss Life Select CZ.

PSALI JSME:
Investovat do fondů Pioneer se Swiss Life Select anebo napřímo?

„Můžeme se toho navzájem hodně naučit. Společně budeme schopni poskytnout poradcům jednoznačně nejsilnější zázemí a nejkvalitnější podmínky na trhu,“ dodal generální ředitel Swiss Life Select v České republice Karel Šulc.

Filip Duchoň, který bude v následujících dnech jmenován generálním ředitelem společnosti Fincentrum a.s. uvedl: „Touto transakcí se jednoznačně stáváme finančně poradenskou společností číslo jedna v České republice. Komplexní poradenské služby doplníme o globální zkušenosti v oblasti správy majetku se švýcarskou tradicí.“

PSALI JSME:
Dividend Invest: Alternativa nízkých výnosů vkladů v bankách?

Bezprostředně po dokončení transakce vstoupí zástupci Swiss Life Group do představenstva společnosti a dozorčí rady a nahradí předchozí akcionáře. Tím se zajistí jednotná strategii v České republice a na Slovensku.

Swiss Life je předním celoevropským poskytovatelem komplexních finančních řešení pro život a penzi. Nabízí kvalitní finanční služby a během své 160leté historie získala tato společnost skvělou reputaci a silné postavení na finančním trhu. Fincentrum bylo založena v roce 2000. V současnosti má v Česku a na Slovensku více než 2500 poradců a její obrat přesahuje 1,6 miliardy Kč.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru