Týden na akciových trzích: O co kratší, o to lepší

Analýza
Pokračuje kvartální výsledková sezóna a nutno dodat, že je zatím lepší, než se  čekalo. U nás vykopla míč Moneta a představila solidní sadu čísel za třetí kvartál. Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek podle očekávání zvýšila depositní sazbu o 75 bazických bodů na 1,5 procenta. A poroste dále.
Tento obchodní týden je kratší o páteční svátek. Za tyto čtyři dny index PX slušně vzrostl. Foto: Aktron, CC BY-SA 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, via Wikimedia Commons

V USA byl lepší hrubý domácí produkt (HDP) za třetí čtvrtletí ve srovnání s konsensem. Evropské burzy (index STOXX Europe 600) rostly nejvíce na začátku týdne. Podobně tomu bylo za mořem (S&P500).

Pražská burza

Obchodování ve čtvrtek bylo smíšené s tím, že se ke konci obchodního dne stáčelo do mínusu asi pod vlivem negativního otevření na zámořských trzích. Index PX ve čtvrtek  vzrostl o 0,44 procenta (1 184,14 bodu).

Ve čtvrtek  reportovala kvartální výsledky Moneta. Byla to slušná sada čísel a investoři to ocenili růstem o 1,37 procenta (74 Kč). Pěkně rostly také VIG (+1,27 %, 557 Kč), Erste (+0,83 %, 608 Kč) a ČEZ (+0,81 %, 810,50 Kč).

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Akciové indexy tento týden slušně rostly

Pilulka (-2,67 %, 730 Kč), Komerční banka (-0,77 %, 708 Kč) a Colt (-0,54 %, 550 Kč) se beze zpráv umístily na opačném konci spektra.

Tento obchodní týden je kratší o páteční svátek. Za tyto čtyři dny index PX slušně vzrostl. Ve srovnání se závěrečnou hodnotou minulého týdne je jeho hodnota vyšší o 1,70 procenta (1 184,14 b.).

Tentokrát byly  v čele finanční domy. Nejlepší byla tentokrát, beze zpráv, pojišťovna VIG. Slušně rostla každý den a v součtu za celý týden cena jejich akcií vyskočila o 4,11 procenta (557 Kč). Komerční banka (+2,53 %, 708 Kč) a Erste Group (+1,67 %, 608 Kč) následovaly. Zahanbit se nenechal ani ČEZ a po šestiprocentním růstu v předcházejícím týdnu přidal dalších 0,43 procenta (810,50 Kč).

Ztrácely spíše menší společnosti Pilulka (-2,67 %, 730 Kč), Kofola (-1,27 %, 233 Kč) a Philip Morris ČR (-0,12 %, 16 580 Kč).

PSALI JSME:
Piráti „odpískali“ zpětnou daň. Akcie ČEZ citelně rostou

Podstatné kurzotvorné zprávy z pražské burzy

Moneta ve čtvrtek oznámila solidní sadu výsledků za třetí čtvrtletí. Čísla slušně vzrostla na provozní úrovni a jsou ve shodě s očekáváním trhu. Čistý zisk ovlivnila tvorba opravných položek.

Nesplácené úvěry zůstávají na historicky nejnižších úrovních. Moneta zopakovala své celoroční cíle, které se zdají být konzervativní i přes další očekávané zvyšování opravných položek do konce roku.

Co se dá čekat příští týden?

Kvartální čísla budou reportovat banky Komerční a Erste. Obě v pátek 4. listopadu.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Výplach na začátku týdne, ale ani konec nepomohl

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Má cenu investovat do Bitcoinu?

Den co den se na mě obracejí lidé s tím, kam mají investovat v době brutální inflace. Zatímco v minulosti uvažovali o akciích, dnes přemýšlejí o kryptoměnách. Akcie totiž padají, ale ne tak výrazně, jako krypto. …

„Santa rally“ je globální

Hodně se mluví o silném prosincovém sezónním výkonu indexu S&P 500, který však zůstává v pozadí kvůli obvykle silnějším výsledkům ve zbytku světa (viz graf níže, pozn., aut.). Naše analýza 15 světových akciových …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …