Týden na akciových trzích: O co kratší, o to lepší

Analýza
Pokračuje kvartální výsledková sezóna a nutno dodat, že je zatím lepší, než se  čekalo. U nás vykopla míč Moneta a představila solidní sadu čísel za třetí kvartál. Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek podle očekávání zvýšila depositní sazbu o 75 bazických bodů na 1,5 procenta. A poroste dále.
Tento obchodní týden je kratší o páteční svátek. Za tyto čtyři dny index PX slušně vzrostl. Foto: Aktron, CC BY-SA 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, via Wikimedia Commons

V USA byl lepší hrubý domácí produkt (HDP) za třetí čtvrtletí ve srovnání s konsensem. Evropské burzy (index STOXX Europe 600) rostly nejvíce na začátku týdne. Podobně tomu bylo za mořem (S&P500).

Pražská burza

Obchodování ve čtvrtek bylo smíšené s tím, že se ke konci obchodního dne stáčelo do mínusu asi pod vlivem negativního otevření na zámořských trzích. Index PX ve čtvrtek  vzrostl o 0,44 procenta (1 184,14 bodu).

Ve čtvrtek  reportovala kvartální výsledky Moneta. Byla to slušná sada čísel a investoři to ocenili růstem o 1,37 procenta (74 Kč). Pěkně rostly také VIG (+1,27 %, 557 Kč), Erste (+0,83 %, 608 Kč) a ČEZ (+0,81 %, 810,50 Kč).

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Akciové indexy tento týden slušně rostly

Pilulka (-2,67 %, 730 Kč), Komerční banka (-0,77 %, 708 Kč) a Colt (-0,54 %, 550 Kč) se beze zpráv umístily na opačném konci spektra.

Tento obchodní týden je kratší o páteční svátek. Za tyto čtyři dny index PX slušně vzrostl. Ve srovnání se závěrečnou hodnotou minulého týdne je jeho hodnota vyšší o 1,70 procenta (1 184,14 b.).

Tentokrát byly  v čele finanční domy. Nejlepší byla tentokrát, beze zpráv, pojišťovna VIG. Slušně rostla každý den a v součtu za celý týden cena jejich akcií vyskočila o 4,11 procenta (557 Kč). Komerční banka (+2,53 %, 708 Kč) a Erste Group (+1,67 %, 608 Kč) následovaly. Zahanbit se nenechal ani ČEZ a po šestiprocentním růstu v předcházejícím týdnu přidal dalších 0,43 procenta (810,50 Kč).

Ztrácely spíše menší společnosti Pilulka (-2,67 %, 730 Kč), Kofola (-1,27 %, 233 Kč) a Philip Morris ČR (-0,12 %, 16 580 Kč).

PSALI JSME:
Piráti „odpískali“ zpětnou daň. Akcie ČEZ citelně rostou

Podstatné kurzotvorné zprávy z pražské burzy

Moneta ve čtvrtek oznámila solidní sadu výsledků za třetí čtvrtletí. Čísla slušně vzrostla na provozní úrovni a jsou ve shodě s očekáváním trhu. Čistý zisk ovlivnila tvorba opravných položek.

Nesplácené úvěry zůstávají na historicky nejnižších úrovních. Moneta zopakovala své celoroční cíle, které se zdají být konzervativní i přes další očekávané zvyšování opravných položek do konce roku.

Co se dá čekat příští týden?

Kvartální čísla budou reportovat banky Komerční a Erste. Obě v pátek 4. listopadu.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Výplach na začátku týdne, ale ani konec nepomohl

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Akciové trhy: Růst třetí den ze čtyř

Podobně jako ve středu, otevřela pražská burza ve čtvrtek silnější a během dne dále rostla. Index PX posílil o 1,18 procenta (1 336,74 bodu). Obrázek obchodování ve čtvrtek byl velmi podobný tomu ve středu. …

Cena za extrémní volatilitu na trhu s dluhopisy

Skutečně zajímavé dění na trhu se v posledních měsících odehrávalo v jiných třídách aktiv než v akciích – bitcoin prudce rostl a komodity klesaly. Výjimkou nebyly ani dluhopisy, které po historicky špatném roce 2022 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB