V červenci proběhla rekordní aukce svatováclavských dukátů

Mince jako investice prostě táhnou. Nově to opět potvrzuje červencový žebříček největšího tuzemského aukčního portálu Aukro, kterému suverénně vévodí prodej sady čtyř svatováclavských dukátů z roku 2014 za 2 880 000 korun. Portál o tom informoval v tiskové zprávě.
Sada čtyř svatováclavských dukátů z roku 2014 se v červenci prodala na aukčním portálu za 2 880 000 korun. Foto: Aukro

Obliba investice do sběratelských mincí je nesporná. Za čtyři svatováclavské dukáty byl nový majitel ochoten dát téměř tři miliony korun. Sada dukátů (jeden, dvou, pěti a desetidukát, pozn. red.) ražených v roce 2014 mincovnou ve slovenské Kremnici je jednou z pouze 90 číslovaných sad.

Za zmínku stojí i červencový prodej tří zlatých uncových mincí České národní banky – Zlaté buly sicilské, věrozvěstů Konstantina a Metoděje a mistra Jana Husa, které se prodaly za 338 500 korun.

PSALI JSME:
Kromě dukátů se v květnu na Aukro dražily i motoveterány

Připomeňme, že letos v květnu se na Aukro prodala luxusní sada svatováclavských dukátů obsahující jeden, dvou, pěti a desetidukát za 1 360 000 korun. Absolutní rekord českého numismatického trhu je ale z roku 2017, kdy se prodal vzácný svatováclavský dukát z roku 1937 za téměř 18 milionů korun.

Podle Elizeje Macha, spoluzakladatel aukčního domu Macho & Chlapovič, dnes vzácné mince vynášejí investorům více, než benchmarkový americký akciový index S&P 500. A to při menší, než poloviční volatilitě.

PSALI JSME:
Vzácné mince dnes vynáší investorům více, než akciové indexy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB