Všech 100 darovaných vozů ŠKODA OCTAVIA pomáhá ohroženým spoluobčanům

ŠKODA AUTO pokračuje v pomoci veřejně prospěšným institucím, které se s pandemií koronaviru potýkají v první linii. Už na jaře v rámci 1. vlny rozdala stovce zdravotnických a sociálních zařízení nové vozy ŠKODA OCTAVIA, které slouží jejich personálu i klientům. Během 2. vlny se opět dostaly do intenzivního provozu a v současnosti již mají najeto v souhrnu více než 326 000 km.
Jako největší poskytovatel mobility sociálních služeb a zdravotnictví věnovala mladoboleslavská automobilka 100 vozů ŠKODA OCTAVIA v celkové hodnotě zhruba 85 milionů korun organizacím bojujícím proti koronaviru napříč Českou republikou. Foto: ŠKODA AUTO

Kromě toho český výrobce automobilů podporuje boj proti pandemii koronaviru pod hlavičkou #SKODAAUTOpomaha řadou jiných aktivit. Děti ze znevýhodněných rodin dostanou notebooky s připojením pro distanční výuku a na 3 000 lékařů, zdravotníků, záchranářů a pracovníků sociálních služeb dostává podpůrný balíček v podobě vitamínů, osobní dezinfekce a respirátorů. Všem svým zaměstnancům ve všech lokalitách v ČR navíc firma nabízí testování antigenními testy zdarma.

Jako největší poskytovatel mobility sociálních služeb a zdravotnictví věnovala mladoboleslavská automobilka 100 vozů ŠKODA OCTAVIA v celkové hodnotě zhruba 85 milionů korun organizacím bojujícím proti koronaviru napříč Českou republikou. O vozy se mohla ucházet zařízení typu nemocnic, sociálních služeb, domovů pro seniory nebo nevládních organizací nabízejících terénní pomoc ohroženým spoluobčanům.

Jsme rádi, že jsme mohli tímto efektivním a rychlým způsobem pomoci tam, kde vir útočí nejvíce,“ vysvětluje Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast řízení lidských zdrojů. „Z dosavadních ohlasů vyplývá, že poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb vozy intenzivně využívají, což nás těší stejně jako skutečnost, že v drtivé většině případů jsou s nimi spokojeni zaměstnanci i jejich klienti,“ dodává Bohdan Wojnar.

K dnešnímu dni absolvovalo všech 100 vozů souhrnnou vzdálenost 326 800 km, během několika málo měsíců tak každá OCTAVIA najela v průměru přes 3 000 km. Díky tomu mohlo být uskutečněno 18 700 návštěv klientů, kteří potřebovali sociální či zdravotní službu. Bylo rozvezeno 10 700 obědů, 173 900 ochranných pomůcek a 2700 nákupů.

Vozy ŠKODA také dovezly pacienty k 1200 návštěvám u lékaře. Zkušenost za volantem nového modelu ŠKODA OCTAVIA už získalo přes 460 zaměstnanců dotyčných zařízení. Právě oni se zapojili do hodnocení, z něhož aktuální generace tuzemského bestselleru vyšla se ctí. Při známkování jako ve škole obdržela velmi lichotivou průměrnou známku 1,1.

„Díky vozu můžeme dojíždět do rodin, kde mají malé děti s poruchami komunikace a hybnosti, a pracovat s nimi v jejich přirozeném prostředí. Vůz je prostorný, což nám umožňuje naložit velké množství i rozměrnějších pomůcek,“ hodnotí jedna z pracovnic sociálních služeb.

„Díky tomuto vozu poskytujeme zdravotní péči klientům v jejich domácím prostředí, čímž eliminujeme návštěvy nemocničního zařízení a snižujeme tak možnost přenosu onemocnění COVID-19 v rizikové skupině pacientů,“ přidává svůj postřeh jedna ze zdravotních sester. Nicméně ani sami klienti, kteří měli možnost svézt se jako spolujezdci, nešetří slovy chvály – ať už jde o děti nebo seniory.

Především však všichni svorně oceňují ochotu automobilky ŠKODA AUTO nezištně pomoci v nelehké době. S koronavirem souvisí také další opatření. Firma začala nabízet všem svým zaměstnancům zdarma testování takzvanými antigenními testy. Nejen tato pomoc se skrývá pod zastřešujícím heslem #SKODAAUTOpomaha. Mladoboleslavská automobilka poskytla 625 000 Kč na notebooky a internetové připojení pro znevýhodněné děti z Mladoboleslavska, Kvasinska a Vrchlabska s cílem pomoci s distanční výukou. Tento projekt realizuje ve spolupráci s organizací Women for women.

Aktivita a zapadá do firemní strategie v oblasti CSR, která se zaměřuje na péči o znevýhodněné děti. Nadační fond ŠKODA AUTO zase ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti spustil již 2. kolo krizového fondu, v jehož rámci podpoří veřejně prospěšné organizace v mladoboleslavském regionu částkou přesahující 900 000 Kč. Peníze by měly být použity do 30. dubna 2021 zejména na zavádění nových přístupů a technologií nebo pro přizpůsobení jejich činnosti změněným podmínkám.

Nadační fond a ŠKODA AUTO připravili balíčky pro pracovníky v první linii, mezi které patří lékaři, zdravotníci, sestřičky, záchranáři a pracovníci sociálních služeb. Na 3 000 lidí bojujících proti pandemii dostane sadu obsahující speciální vitamíny k posílení imunity, osobní dezinfekci, respirátory a další produkty. Prvních 250 kusů respirátorů a dalších 175 s označením FFP3 bylo již předáno zaměstnancům Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, další budou v nejbližších dnech následovat. Na pomoc byly vyčleněny více než 3 miliony korun.

Na začátku listopadu rovněž ve spolupráci s hokejovou reprezentací České republiky podpořila ŠKODA AUTO zdravotníky v první linii, když za všechny vstřelené branky národního týmu v rámci turnaje Karjala Cup rozvezlacelkem 875 tříchodových obědů.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Antigenní testy jednou týdně jsou fajn, ale nezachytí počátek covidu

Rozhovor
Odborníci kritizují antigenní testy, protože ze své povahy nemocné primárně na vrcholu infekce, ale nezachytí počáteční stádium. „Nejen naši odborníci preferují raději PCR testy, které jsou přesnější, protože přímo detekují přítomnost virové RNA a odhalí tak nákazu již mnohem dříve,“ říká v rozhovoru pro FAEI.cz šéfka krevních laboratoří Synlab Kateřina Bílly Danyšová.
Rolovat nahoru