Web rizikovedluhopisy.cz reaguje na vyjádření podnikatele Tomáše Bárty

Kauza
„Za všemi uvedenými informacemi si stojíme. Při tvorbě tiskové zprávy (Pád dluhopisového letadla, soud poslal skupinu EMTC do konkurzu – pozn. red.) jsme jako vždy striktně vycházeli z údajů obsažených v insolvenčním rejstříku. Odkazy na zdroje jsme vám ostatně zasílali společně se zprávou,“ napsal nám do redakce Marek Hermann z webu rizikovedluhopisy.cz v reakci na vyjádření podnikatele Tomáše Bárty.
Úvodní stránka webu rizikovedluhopisy.cz. Reprofoto: FAEI.cz

Ten se před týdnem ohradil na našem portálu proti zveřejněným informacím webu rizikovedluhopisy.cz. Podstatou sdělení bylo, že Městský soud v Praze prohlásil konkurz na majetek skupiny EMTC – Czech podnikatele Tomáše Bárty a definitivně tak rozhodl o způsobu řešení v aktuálně největší dluhopisové kauze v Česku. Do insolvenčního řízení se přihlásilo celkem 854 věřitelů. Jejich pohledávky jsou ve výši téměř 1,8 miliardy korun.

„Nejde o naše vlastní názory, ale stanoviska soudu, insolvenčního správce, státního zastupitelství nebo věřitelského výboru, tedy všech těch, které pan Bárta nedokázal svými argumenty přesvědčit,“ napsal Hermann, podle nějž Tomáš Bárta kromě zpochybňování relevance portálu rizikovedluhopisy.cz označuje za nepravdivou v podstatě jedinou informaci – a to tu ohledně účetní uzávěrky za rok 2019.

„Nejde o mou informaci, ale o vyjádření insolvenčního správce Jaroslava Brože z jednání věřitelského výboru napsal,“ Hermann a přidal link na dokument. „Insolvenční správce uvedl, že se mu jeví účetnictví Dlužníka jako problematické, neboť Dlužník účetně neuzavřel rok 2019 a nevytvořil ani mimořádnou účetní uzávěrku ke dni předcházejícímu rozhodnutí o úpadku,“ citoval Hermann z dokumentu.

PSALI JSME:
Soud poslal skupinu EMTC do konkurzu

„Netušíme tedy, na který úřad pan Bárta uzávěrku posílal, je však jisté, že pro účely insolvenčního řízení k dispozici není. To je to podstatné,“ konstatoval Hermann. Pokud jde o aplikaci Lipa Learning, na niž se Tomáš Bárta dále v textu odvolává Hermann, uvedl, že „… o samotné hodnotě výukové aplikace bychom pouze spekulovali. Podstatné je, že vůbec není zahrnuta do majetkové podstaty společnost EMTC-Czech.“

Insolvenční správce, ozřejmil Hermann, uvedl, že aplikace Lipa learning je zahrnuta v soupise majetkové podstaty Lipa Learning. „Tedy v případě jejího zpeněžení bude použita na uspokojení pohledávek věřitelů této entity. Z přezkumného jednání dne 16. Června 2020 přitom vyplývá, že do insolvenčního řízení přihlásilo své pohledávky celkem 149 věřitelů a jejich celková výše činí téměř miliardu korun (919 919 044,88 Kč),“ napsal Hermann a opět poskytl link na dokument o přezkumném jednání.

„Ano. Kauzu pádu dluhopisového impéria EMTC kontinuálně sledujeme. Jde totiž o momentálně největší dluhopisovou kauzu Česka. Navíc se v jejím průběhu přišlo na řadu zajímavých skutečností (viz. podvod Ponziho schéma, miliony v igelitkách apod.), které nás v tomto zájmu jen utvrzují. Není to vůbec jednoduché, protože neustále čelíme velkému tlaky ze strany pana Bárty i jeho právníků,“ uvedl Marek Hermann z webu rizikovedluhopisy.cz.

PSALI JSME:
Podnikatel Tomáš Bárta se ohradil proti informacím webu rizikovédluhopisy.cz

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Akciím roste konkurence v podobě dluhopisů

Hlavní světové trhy po většinu února utěšeně rostly, byť poslední dny začínají lehce přešlapovat na místě. Optimismu nahrává klesající počet hospitalizací a nových případů onemocnění covid-19 v USA rychle …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru