Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými inovacemi a údržbovými pracemi vrací zpět do provozu osm závodů z deseti.
Největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, společnost Wienerberger, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Ilustrační foto: Wienerberger

Bez přerušení i nadále běží provoz v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí. Naopak v režimu dlouhodobé odstávky setrvá závod v Týně nad Vltavou. Obnova provozu probíhá postupně od ledna a potrvá do dubna. Během zimní pauzy provedla společnost v závodech významné investice do inovací, uvedla firma v tiskové zprávě.

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích, Stodu, Holicích a Jezernici. V březnu pak plánuje obnovit výrobu v Ledčicích, Šlapanicích a Řepově. Závod Novosedly čeká začátek výroby v dubnu. Bez nutné odstávky pokračuje i nadále výroba v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí.

Společnost Wienerberger tam loni investovala přes 100 milionů korun do linky na výrobu broušených cihel. Závod v Týně nad Vltavou setrvá i nadále v režimu dlouhodobé odstávky. Důvodem je snížení poptávky po výrobcích tohoto závodu.

Během zimní odstávky společnost ve svých závodech investovala do modernizace, zlepšování a zefektivňování výrobních procesů. „Mezi nejnovější investice spojené s filozofií průmyslu 4.0 patří přeinstalace nového řídícího systému výrobní linky pro zajištění digitalizace výrobních procesů v závodě Stod,“ informoval výrobní ředitel a jednatel firmy Vlastimil Cech.

Ve Šlapanicích proběhla instalace robotické linky s kamerovým systémem pro on-line vyhodnocování kvality výrobků. „Tyto kroky povedou k zajištění maximální kvality dodávaných výrobků,“ uvedl Cech. Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným a odpovědným podnikáním.

„V rámci dekarbonizační strategie proběhla během zimní odstávky investice do nových technologií v řádu stovek milionů v závodě Holicích,“ sdělil generální ředitel a jednatel společnosti Kamil Jeřábek s tím, že firma bude nadále usilovat o odpovědný přístup k přírodě a dekarbonizaci výrobního procesu.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB