Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými inovacemi a údržbovými pracemi vrací zpět do provozu osm závodů z deseti.
Největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, společnost Wienerberger, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Ilustrační foto: Wienerberger

Bez přerušení i nadále běží provoz v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí. Naopak v režimu dlouhodobé odstávky setrvá závod v Týně nad Vltavou. Obnova provozu probíhá postupně od ledna a potrvá do dubna. Během zimní pauzy provedla společnost v závodech významné investice do inovací, uvedla firma v tiskové zprávě.

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích, Stodu, Holicích a Jezernici. V březnu pak plánuje obnovit výrobu v Ledčicích, Šlapanicích a Řepově. Závod Novosedly čeká začátek výroby v dubnu. Bez nutné odstávky pokračuje i nadále výroba v Cihelně Kinský v Kostelci nad Orlicí.

Společnost Wienerberger tam loni investovala přes 100 milionů korun do linky na výrobu broušených cihel. Závod v Týně nad Vltavou setrvá i nadále v režimu dlouhodobé odstávky. Důvodem je snížení poptávky po výrobcích tohoto závodu.

PSALI JSME:
Stavební práce pokračují ve zdražování, ceny materiálů stagnují. Pokles je zatím v nedohlednu

Během zimní odstávky společnost ve svých závodech investovala do modernizace, zlepšování a zefektivňování výrobních procesů. „Mezi nejnovější investice spojené s filozofií průmyslu 4.0 patří přeinstalace nového řídícího systému výrobní linky pro zajištění digitalizace výrobních procesů v závodě Stod,“ informoval výrobní ředitel a jednatel firmy Vlastimil Cech.

Ve Šlapanicích proběhla instalace robotické linky s kamerovým systémem pro on-line vyhodnocování kvality výrobků. „Tyto kroky povedou k zajištění maximální kvality dodávaných výrobků,“ uvedl Cech. Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným a odpovědným podnikáním.

„V rámci dekarbonizační strategie proběhla během zimní odstávky investice do nových technologií v řádu stovek milionů v závodě Holicích,“ sdělil generální ředitel a jednatel společnosti Kamil Jeřábek s tím, že firma bude nadále usilovat o odpovědný přístup k přírodě a dekarbonizaci výrobního procesu.

PSALI JSME:
Pokles českého stavebnictví pokračuje. Povolených staveb je méně, ale jsou mnohem dražší

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.