Apple oznámil překročení hranice jedné miliardy předplatitelů

Názor
Tržby společnosti Apple byly srovnatelné s očekáváním Wall Street, ale již třetí čtvrtletí po sobě klesly kvůli nižšímu než předpokládanému prodeji iPhonů. Poptávka po iPhonu14 začíná klesat, protože se zdá, že Apple koncem příštího měsíce vydá iPhone15, který by mohl prodeje povzbudit.
Tržby společnosti Apple meziročně vyskočily o osm procent a zároveň bylo oznámeno překročení hranice jedné miliardy předplatitelů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pro Apple byly pozitivní výsledky z Číny, kde tržby překonaly tržní konsensus o osm procent, a dosáhly 15,7 miliardy dolarů. Čína je pro Apple klíčovým regionem, který se na jeho čtvrtletních tržbách podílí téměř dvaceti procenty.

Investoři se však obávají, že v tomto klíčovém regionu dojde příští týden k deflaci, což by mohlo snížit tržby. V deflačním prostředí jsou spotřebitelé opatrní, očekávají lepší nabídky v důsledku klesajících cen, a proto omezují své výdaje, zejména za drahé zboží.

PSALI JSME:
Apple se chystá na zasvěcení do své „nové éry“

Nejvýraznějším bodem zprávy byla jednoznačně oblast služeb společnosti Apple, která je pro její další růst klíčová. Tržby meziročně vyskočily o osm procent a zároveň bylo oznámeno překročení hranice jedné miliardy předplatitelů. To poukazuje na obrovskou velikost společnosti Apple a její schopnost udržet si uživatele v rámci svého ekosystému.

Společnost Apple zjevně čelí výzvám v obtížném makroprostředí, ale nadcházející vydání nového iPhonu příští měsíc nemohlo pro Tima Cooka a jeho tým přijít v lepší dobu. V nejnovějším modelu se údajně skrývá nejvýznamnější modernizace iPhonu za mnoho let a díky němu se opět naplno rozjede modernizační cyklus společnosti Apple.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Apple Vision Pro: Nakousnuté jablko se připojuje k trendu rozšířené reality

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Generali má celosvětově novou organizační strukturu

Správní rada společnosti Generali schválila tento týden na svém zasedání novou organizační strukturu, která odráží hlavní aktivity skupiny tak, jak je navrhl její generální ředitel Philippe Donnet. Od letošního …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.