Apple oznámil překročení hranice jedné miliardy předplatitelů

Názor
Tržby společnosti Apple byly srovnatelné s očekáváním Wall Street, ale již třetí čtvrtletí po sobě klesly kvůli nižšímu než předpokládanému prodeji iPhonů. Poptávka po iPhonu14 začíná klesat, protože se zdá, že Apple koncem příštího měsíce vydá iPhone15, který by mohl prodeje povzbudit.
Tržby společnosti Apple meziročně vyskočily o osm procent a zároveň bylo oznámeno překročení hranice jedné miliardy předplatitelů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pro Apple byly pozitivní výsledky z Číny, kde tržby překonaly tržní konsensus o osm procent, a dosáhly 15,7 miliardy dolarů. Čína je pro Apple klíčovým regionem, který se na jeho čtvrtletních tržbách podílí téměř dvaceti procenty.

Investoři se však obávají, že v tomto klíčovém regionu dojde příští týden k deflaci, což by mohlo snížit tržby. V deflačním prostředí jsou spotřebitelé opatrní, očekávají lepší nabídky v důsledku klesajících cen, a proto omezují své výdaje, zejména za drahé zboží.

PSALI JSME:
Apple se chystá na zasvěcení do své „nové éry“

Nejvýraznějším bodem zprávy byla jednoznačně oblast služeb společnosti Apple, která je pro její další růst klíčová. Tržby meziročně vyskočily o osm procent a zároveň bylo oznámeno překročení hranice jedné miliardy předplatitelů. To poukazuje na obrovskou velikost společnosti Apple a její schopnost udržet si uživatele v rámci svého ekosystému.

Společnost Apple zjevně čelí výzvám v obtížném makroprostředí, ale nadcházející vydání nového iPhonu příští měsíc nemohlo pro Tima Cooka a jeho tým přijít v lepší dobu. V nejnovějším modelu se údajně skrývá nejvýznamnější modernizace iPhonu za mnoho let a díky němu se opět naplno rozjede modernizační cyklus společnosti Apple.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Apple Vision Pro: Nakousnuté jablko se připojuje k trendu rozšířené reality

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

České dráhy letos opět výrazně zdraží jízdné

České dráhy i letos masivně zdraží jízdné. V průměru o 9,5 procenta. Stane se tak od prosince. Důvodem je zejména obecná inflace, konkrétněji zdražování nafty či růst mezd, který se pochopitelně týká i pracovníků na …

Škoda Auto oficiálně vstoupila na vietnamský trh

Škoda Auto svým vstupem na vietnamský trh učinila významný krok ve své strategii internacionalizace. Sobotní slavnostní akce proběhla za účasti představitelů vietnamské a české vlády a společnosti TC Group, která je …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB