Češi v nákupu letenek dotahují Rakušany. Na rozdíl od nich však letos míří především za exotikou

Češi mají od začátku roku velkou chuť do létání, jak ukazují letošní čísla. Do letadel jich během prvních tří měsíců tohoto roku nasedlo více než čtvrt milionu. Mířili přitom nejčastěji do jihovýchodní Asie. Jejich neoblíbenějšími cílovými destinacemi byly hned za tradiční Paříží vietnamský Hanoj a thajský Bangkok. Druhé jmenované město lákalo i Slováky, kteří se o něco více drželi Evropy. Rakušané své cesty omezili především na Německo. Cestovatelský portál Letuška.cz provozovaný společností ASIANA zpracoval prostřednictvím nástroje Amadeus Travel Intelligence* statistiky za první čtvrtletí roku 2017.

Zájem Čechů o letenky, kterým odstartoval rok 2017, stále přetrvává. Od ledna do března jich letecky cestovalo celkem 263 541. Přiblížili se tak sousedům z Rakouska, v jejichž případě to bylo 330 477. Slováci naopak oproti oběma zemím výrazně ztráceli. Leteckou přepravu zvolilo pouze 66 471 z nich.

„Rakušané tradičně dosáhli většího počtu koupených letenek, i když má Rakousko méně obyvatel než Česká republika. Češi se k tomuto trendu ale už pomalu blíží. To je pro nás dobrá zpráva, která jen dokazuje, že je na tom česká ekonomika dobře a Češi i díky levnějším letenkám mají zájem o cestování,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Nejčastějším cílem Čechů byla ve sledovaném období Paříž, která je lákavá zejména jako romantický cíl během prodloužených víkendů, v únoru potom nejvíce na Valentýna. Své kouzlo ale zatím neztrácí ani exotika v podobě jihovýchodní Asie, jmenovitě Vietnam a Thajsko. Za nimi následovaly dnes již tradiční cíle cest jako Brusel, Dubaj, Amsterdam, Moskva, Londýn a Barcelona. Z leteckých dopravců volili Češi nejčastěji společnosti ČSA, Emirates a Aeroflot.

Kam létali sousedé ze Slovenska a Rakouska?

Na slovenském trhu se prodalo nejvíce letenek do Vídně. „Slováci Rakousko volili pravděpodobně především jako návratovou destinaci. Jejich další cíle se od Čechů výrazně nelišily. Táhl Bangkok i Dubaj a z evropských měst potom Brusel, Frankfurt a Paříž,“ vysvětlil Trejbal. Obyvatelé Rakouska byli na začátku roku 2017 poněkud konzervativnější a domovině se příliš nevzdalovali. Jednoznačně nejčastěji létali do Německa a dále do švýcarského Curychu a anglického Londýna.

*Zdroj: Letuška.cz získala tyto údaje prostřednictvím placené služby Amadeus Travel Intelligence společnosti Amadeus. Ta využívá agregovaná data z mnoha různých zdrojů, ze kterých se s vysokou mírou přesnosti vypočítávají unikátní statistiky vytíženosti jednotlivých letů. Statistiky jsou založeny na komerčních pravidelných letech, nejsou do ní tedy zahrnuty soukromé lety a jiné speciální nepravidelné linky.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Expobank CZ znovu finančně podpořila NAUTIS

Na předvánočním setkání Expobank CZ v Obecním domě obdrželi zástupci Národního ústavu pro autismus symbolický šek na částku 300 000 korun. Expobank CZ je generálním partnerem NAUTIS již od roku 2007 a pravidelně …

Jak fakturovat v začátcích podnikání?

Začátky jsou prý těžké. Ale nemusí být. Stačí se rozhodnout začít. A když zvládnete tohle, zvládnete i jakékoliv těžkosti. Jen je třeba si je ulehčit. Pokud vás zajímá, jak si ulehčit fakturování – jste na správném místě.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru