Český Crestyl kupuje za 8,5 miliardy korun klíčového polského rezidenčního developera

Český developer a investor Crestyl poprvé oficiálně vstoupil do zahraničí, a to akvizicí v Polsku, díky které se stává regionálním hráčem na středoevropském trhu rezidenčních nemovitostí. Společně s investiční skupinou Cornerstone Partners minulý týden dokončil koupi velkého polského rezidenčního developera Budimex Nieruchomości. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Od svého vzniku v roce 1999 firma Budimex Nieruchomości postavila více než 18 600 bytových jednotek v pěti velkých polských městech. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ten byl součástí největší polské stavební skupiny Budimex SA, která je vlastněná obří španělskou infrastrukturní společností Ferrovial. Transakce v hodnotě 1,51 miliardy zlotých (přibližně 8,5 miliardy Kč) je jedním z největších realitních obchodů ve střední a východní Evropě od vypuknutí koronavirové pandemie.

Díky této expanzi doplní společnost Crestyl své rozsáhlé aktivity v oblasti komerčního developmentu až o šestinásobek dosavadního ročního objemu prodeje rezidenčních nemovitostí.

Firma také oznámila uzavření strategického partnerství s jednou z největších společností poskytujících nájemní bydlení v Evropě Heimstaden Bostad, která v následujících pěti letech odkoupí 2500 bytů na pronájmy.

„Jde o milník v evoluci Crestylu, stali jsme se klíčovým hráčem středoevropského trhu rezidenčních nemovitostí,“ sdělil redakci Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl. „Dlouhodobý výhled polského trhu s bydlením je velmi optimistický. I přes neustálý růst je zde počet bytů v přepočtu na obyvatele stále výrazně nižší, než kolik je průměr EU.“

„Společně s Crestylem chceme z firmy (Budimex Nieruchomości) vybudovat významného hráče ve střední a východní Evropě jak v oblasti rezidenčních nemovitostí k prodeji, tak k pronájmu. Tato akvizice je prvním krokem k tomuto cíli,“ říká Paweł Dębowski, řídící partner polské investiční skupiny Cornerstone Partners.

K dokončení akvizice přispělo i uzavření dlouhodobého partnerství se společností Heimstaden Bostad, která v České republice vlastní 43 000 bytů. Ta během následujících pěti let odkoupí od Budimex Nieruchomości do svého vlastnictví 2500 nájemních bytů a po dvou předchozích letošních akvizicích v Polsku se stane lídrem na polském trhu.

PSALI JSME:
Nemovitosti v ČR budou nejspíše dále trendově zdražovat. Stále více lidí půjde do nájmu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru