Co nového v investicích? Na český trh vstoupila obchodní platforma Freedom24

Vzhledem k oblíbenosti naší rubriky Novinky v osobních financích jsme se v redakci FAEI.cz rozhodli vytvořit něco podobného, také pokud jde o investování. Laskavý čtenář nechť posoudí sám. Vaše náměty a připomínky uvítáme v diskusi pod článkem.
Společnost Robinhood slaví globální úspěch díky aplikaci, která umožňuje nakupovat akcie, ETF, opce, kryptoměny a další finanční produkty s nulovými provizemi. Ilustrační foto: Pixabay.com

Společnost Freedom Finance Europe nedávno oznámila spuštění obchodní platformy Freedom24 v českém jazyce a je jediným on-line brokerem, který na evropském trhu nabízí možnost účasti na IPO.

Jde o prvotní veřejnou nabídku, tedy přednostní nákup cenných papírů při vstupu společností na burzu (IPO) na víceru zahraničních trzích, která českým investorům nabídne příležitost investovat mj. do společnosti Robinhood. Ta slaví globální úspěch díky aplikaci, která umožňuje nakupovat akcie, ETF, opce, kryptoměny a další finanční produkty s nulovými provizemi.

Nedávné oznámení chystaného zalistování na burze vzbudilo výrazný zájem světových investorů o uvolnění jejích akcií. Časopis Forbes očekává, že tržby společnosti letos dosáhnou 700 milionů dolarů, což by ve srovnání s loňskem znamenalo nárůst o 250 procent.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Ovládáte svou banku v mobilu?

Během pandemie zaznamenal Robinhood spolu se zbytkem akciového trhu rekordní růst díky vstupu nových investorů na trh. Sociální sítě učinily z investování formu zábavy pro mnoho lidí, kteří měli díky práci z domova více času.

Společnost rychle roste na základě obchodního modelu „freemium“. Tento krok doslova změnil celý obor, protože velcí hráči byli nuceni držet krok a také nabídnout obchodování s nulovými provizemi. Podle televize CNBC firma v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla rekordních tržeb 331 milionů dolarů, zatímco ve stejném období loňského roku to bylo 91 milionů.

Průměrný zisk ze všech IPO obchodovaných přes Freedom24 za první kvartál roku 2021 činil 78 procent. Mezi výrazné prvotní nabídky poslední doby patří společnosti jako Airbnb (189% nárůst) nebo Unity Software (203 %). Zatímco dříve měli k IPO přístup pouze největší investoři s několika milióny dolarů, Freedom24 snížilo hranici pro účast na dva tisíce dolarů.

PSALI JSME:
Česká zbrojovka kupuje legendární Colt

NEY spořitelní družstvo informovalo, že na svých pobočkách, respektive u jejího partnera – obchodníka s cennými papíry Cyrrus – nově umožňuje prodej dluhopisů společnosti Natland z řady Natland Assets Bond. Prostředky z těchto dluhopisů využívá emitent především na investice v oblasti realit a energetiky.

ČSOB Private Banking uvedl, že za každých tisíc eur, tedy zhruba 25 500 korun, vložených klienty do nově nabízeného investičního certifikátu „Zalesňovací Investiční certifikát Pro udržitelnou budoucnost 2027“, bude vysazen vždy jeden listnatý nebo jehličnatý strom. Pro výsadbu je připravena plocha na Vysočině, která pojme několik desítek tisíc kmenů.

Plocha k zalesňování, která se nachází severovýchodně od Velké Bíteše, byla vybrána ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou a magistrátem města Brna. Ještě letos se počítá s výsadbou mixu 30 000 listnatých a jehličnatých stromů, především dubů, borovicí a buků.

PSALI JSME:
Lesnatost Česka je pod evropským průměrem

Banka HSBC společně s neziskovými organizacemi Světový fond na ochranu přírody a nezisková organizace World Resources Institute podpoří udržitelné projekty, které by jinak čelily problémům s financováním kvůli regulacím, nízké poptávce nebo nedostatku pokročilých měřicích zařízení. Na podporu vybraných projektů banka během následujících pěti let vyčlení dvě miliardy korun.

Společnost Sekyra Group Financial Services, která patří do realitní skupiny Sekyra Group, realizuje dluhopisový program v maximální jmenovité hodnotě 500 milionů korun. V rámci dluhopisového programu byla vydána první emise čtyřletých dluhopisů s fixním úrokovým výnosem 4,8 procenta p.a., který bude vyplácen pololetně.

Skrze dluhopisy podle vyjádření firmy mohou své finance zúročit i ti, kteří se nechtějí o nemovitosti sami aktivně starat, případně chtějí rozložit riziko anebo třeba zatím nemají prostředky na koupi celého bytu.

PSALI JSME:
Investice do nemovitostí je obranou proti inflaci

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB