Další emitent skončil v konkursu. Investoři Triload své peníze zřejmě jen tak neuvidí

Insolvenční řízení dluhopisového emitenta Triload Invest graduje. Městský soud v Praze poslal začátkem týdne společnost do konkursu. Desítky milionů dluhopisových věřitelů tak s největší pravděpodobností zmizí v nenávratnu. Měsíc srpen je pro investory do těchto cenných papírů obzvláště kritický. Jen před několika málo dny totiž oznámil neschopnost splácet také dluhopisový gigant EMTC.
Jednatel společnosti, Robert Krejčí, zároveň čelí dalšímu insolvenčnímu návrhu, podanému přímo na jeho osobu. Foto: Archív

Do insolvenčního řízení je aktuálně přihlášeno 87 věřitelů, kteří nárokují více jak 50 milionovou částku. To však nemusí být konečné číslo. Věřitelé, kteří dosud své pohledávky nepřihlásili, mají ještě dva měsíce situaci napravit. Lhůta běží od vydání rozhodnutí o úpadku.

„Dlužník tímto vyhovuje výzvě nadepsaného soudu a sděluje, že má za to, že jsou v jeho případě naplněny zákonné znaky úpadku dle ustanovení § 3 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, a proto žádá, aby byl tento zjištěn a aby byl na jeho majetek prohlášen konkurs,“ stojí ve vyjádření dlužníka zaslaném Městskému soudu v Praze.

Městský soud v Praze zároveň nařídil přezkumné jednání k posouzení přihlášených pohledávek, které stanovil na 21. listopadu. Bezprostředně potom se bude konat schůze věřitelů, jejímž předmětem je, mj. i předložení zprávy o dosavadní hospodářské situaci dlužníka, která bude zásadní pro vypořádání všech věřitelů.

PSALI JSME:
Dluhopisový gigant EMTC: Na hraně možností

Jednatel společnosti, Robert Krejčí, zároveň čelí dalšímu insolvenčnímu návrhu, podanému přímo na jeho osobu. Ten v dubnu iniciovala společnost Comtimax Czech, která po něm nárokuje částku 875 000 Kč. Řízení je aktuálně ve stavu, kdy se čeká na doplnění podání věřitele.

Společnost s ručením omezeným Triload Invest vznikla v roce 2013 a od té doby uveřejnila pouze jednu účetní závěrku za tentýž rok. Zjednodušeně řečeno, za celých šest let existence společnosti neměl nikdo snahu situaci řešit už v samém prvopočátku, kdy její jednatel zanedbal zákonnou povinnost a účetní výkazy nezveřejnil. Absence efektivní páky na nepoctivé podnikatele fakticky přiživuje šedou ekonomiku. Kauza skupiny Triload je jen špičkou ledovce.

Problémová skupina Triload, do které spadají také firmy Triload Invest Alfa s.r.o, Triload Invest Beta s.r.o., Triload Invest Gama s.r.o., Triload Invest Delta s.r.o., Triload Hotel Lučany s.r.o. a další, z nichž některé rovněž samostatně emitovaly dluhopisy bez zajištění a s příslibem až 12% úročení, přestala vyplácet zhruba v polovině loňského roku. Koncem ledna 2019 byl pak na firmu Triload Invest s.r.o. podán insolvenční návrh.

Autorka je tisková mluvčí serveru Rizikovedluhopisy.cz
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Vyplácel si 100 tisíc měsíčně, jeho firma dluží investorům nejméně 55 milionů

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dejte pozor, kde se v pracovní době opaříte čajem

Poradna
Jeví se to jako velká nespravedlnost. Zlomíte si nohu na mokrých schodech, opaříte se horkým čajem během přestávky na oběd nebo se pořežete o ostrý předmět. Pokud k tomu dojde v sídle firmy, kde jste zaměstnaní, s velkou pravděpodobností budou zmíněné nehody posouzeny jako pracovní úraz. Na pracovní cestě však obdobný karambol bude naopak považován za vaši nešikovnost nebo smůlu.
Rolovat nahoru