Děti chtějí appku, dobrý úrok a výběry zdarma

Průzkum
Vlastní účet je dnes samozřejmostí i pro většinu děti. Jen pět procent z nich vlastní účet nechce, zbytek ho má nebo by ho chtěl. Klíčový je pro děti a teenagery ovládání účtu mobilem. Chtějí s ním ovládat účet, mít v něm chytré přehledy a platit s ním v obchodech. Za nejpodstatnější vlastnosti dobrého účtu považují vysoké úročení a výběry z bankomatu zdarma. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu Banky Creditas mezi dětmi a teenagery.
Tři z pěti dětí by místo karty využívaly Google Pay, kdyby to jejich účet uměl. Foto: Depositphotos.com

„V rámci přípravy nových dětských produktů jsme si zmapovali, co je pro děti a mladé lidi důležité. Trochu nás překvapilo, že dávají přednost praktickým atributům účtu, jako jsou úrok nebo poplatky. Možnost vlastního nastavení je pro ně relativně méně významná,“ řekla ředitelka produktů a projektů banky Ivana Pícková.

Z průzkumu v konkrétních číslech vyplynulo, že děti o vlastní účet stojí: Jen pět procent jej nemá a nechce, 41 % by jej chtělo a zbytek jej má. Ti, kdo účet mají, ho primárně používají k platbám kartou v obchodech (63 %).

Prioritu v ovládání účtu hraje mobil (82 %), počítač má jen zhruba pětinový podíl. Pozitivně děti přistupují i k platbám mobilem např. přes Google Pay: 61 % by je využívalo místo karty, kdyby to jejich účet uměl. Dalších 22 % nevědělo, zejména menší respondenti.

Z hlediska priorit označily děti jako nejdůležitější parametry bankovního účtu výběry po celém světě zdarma (91 %), dobrý úrok (84 %), grafické přehledy toků na účtu (83 %). Do top 5 se vešly ještě nabídky slev u řetězců rychlého občerstvení a možnost plateb mobilem, které by ocenily tři čtvrtiny dětí.

PSALI JSME:
Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB ponechala nastavení své politiky beze změny

Evropská centrální banka (ECB) na včerejším zasedání ponechala nastavení své politiky beze změny, zároveň ale jasně avizovala, že spolu s novou prognózou vývoje ekonomiky přijdou v prosinci i posuny v nastavení …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Než to začne klouzat

Poradna
Ještě jste svému autu neopatřili zimní přezutí? Průšvih to sice není, ale do pneuservisu byste se měli objednat co nejdříve, protože podle zákona o silničním provozu (360/2000 Sb.) mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března. Tedy už od neděle.
Rolovat nahoru