DLA Piper posiluje o tři experty ve svých oborech

Personálie
Pražská pobočka globální advokátní kanceláře DLA Piper výrazně posiluje své postavení na českém právním trhu i v regionu střední a východní Evropy. Do korporátní praxe se zaměřením na technologie nastupuje na pozici partnera Tomáš Ščerba, do realitního týmu přichází partner Michal Hink a counsel Leo Javorek posiluje praxi zaměřenou na bankovnictví, finance a restrukturalizace. Advokátní kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.
Tomáš Ščerba je uznávaným odborníkem s téměř dvanáctiletou advokátní praxí. Foto: DLA Piper

Tomáš Ščerba je uznávaným odborníkem s téměř dvanáctiletou advokátní praxí se specializací na právo informačních a komunikačních technologií, obchodní a smluvní právo, právo duševního vlastnictví, otázky hospodářské soutěže a energetiku.

Do DLA Piper přichází z White & Case, kde čtyři roky působil na pozici lokálního partnera. Během své kariéry se podílel na poradenství významným českým i mezinárodním klientům z oblastí informačních a komunikačních technologií, energetiky a kritické infrastruktury, bankovního sektoru nebo orgánům veřejné moci.

Kromě advokátní praxe je přednášejícím na Masarykově Univerzitě v Brně a dalších zahraničních institucích, členem redakčních rad prestižních odborných časopisů a také autorem celé řady publikací a článků zaměřených na IT právo nebo kybernetickou bezpečnost.

Michal Hink má za sebou více než dvacet let praxe. Foto: DLA Piper

Michal Hink má za sebou více než dvacet let praxe, během které dlouhá léta působil jako partner nemovitostního týmu a následně jako řídící partner pražské kanceláře Dentons, než se stal vedoucím právního oddělení investičního týmu mezinárodní společnosti Heimstaden, která se specializuje na investice a správu nemovitostí v oblasti nájemního bydlení v deseti zemích Evropy.

Hink je uznávaným odborníkem v oblastech nemovitostí, developmentu a logistiky, stál u celé řady nejvýznamnějších realitních transakcí v Čechách, na Slovensku i v regionu střední a východní Evropy.

Během dvou let působení v Heimstadenu se podílel na úspěšné realizaci a řešení právních otázek transakcí v osmi zemích Evropy v hodnotě přesahující 12 miliard eur. V průběhu své advokátní kariéry získal i celou řadu ocenění a zařazení v žebříčcích Chambers Europe nebo Legal 500.

Leo Javorek má více než dvacet let praxe z oblastí bankovnictví, financí i finančních restrukturalizací a insolvencí. Foto: DLA Piper

Leo Javorek do DLA Piper přináší více než dvacet let praxe z oblastí bankovnictví, financí i finančních restrukturalizací a insolvencí. Má bohaté zkušenosti s poradenstvím lokálním i mezinárodním společnostem a podílel se na transakcích ve finančním a energetickém sektoru, v oblasti nemovitostí, telekomunikací a technologií.

Věřitelům i dlužníkům pravidelně asistuje v oblastech akvizičního, projektového, realitního nebo exportního financování. Svým klientům také radí při restrukturalizaci dluhů. Do pražské kanceláře DLA Piper přichází z mezinárodní advokátní kanceláře Kinstellar, kde působil deset let. Dlouhodobě figuruje v žebříčku IFLR1000 jako významný expert na bankovnictví.

PSALI JSME:
Zdeněk Mikuláš a jeho tým zakládají poradenskou skupinu Talers

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč se rodí málo dětí. Ženy nedokážou splnit svůj plán

Průzkum
Současný problém s nízkou porodností nelze zjednodušit na tvrzení, že Češi nechtějí mít děti, anebo třeba jen jednoho potomka. Výzkum Národního institutu SYRI, jehož výsledky mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici, totiž ukazuje, že české ženy chtějí mít více dětí, ale výsledek je pak z různých důvodů jiný, než si matky původně přály. A první dítě se jim rodí později, než chtěly.