DLA Piper posiluje o tři experty ve svých oborech

Pražská pobočka globální advokátní kanceláře DLA Piper výrazně posiluje své postavení na českém právním trhu i v regionu střední a východní Evropy. Do korporátní praxe se zaměřením na technologie nastupuje na pozici partnera Tomáš Ščerba, do realitního týmu přichází partner Michal Hink a counsel Leo Javorek posiluje praxi zaměřenou na bankovnictví, finance a restrukturalizace. Advokátní kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.
Tomáš Ščerba je uznávaným odborníkem s téměř dvanáctiletou advokátní praxí. Foto: DLA Piper

Tomáš Ščerba je uznávaným odborníkem s téměř dvanáctiletou advokátní praxí se specializací na právo informačních a komunikačních technologií, obchodní a smluvní právo, právo duševního vlastnictví, otázky hospodářské soutěže a energetiku.

Do DLA Piper přichází z White & Case, kde čtyři roky působil na pozici lokálního partnera. Během své kariéry se podílel na poradenství významným českým i mezinárodním klientům z oblastí informačních a komunikačních technologií, energetiky a kritické infrastruktury, bankovního sektoru nebo orgánům veřejné moci.

Kromě advokátní praxe je přednášejícím na Masarykově Univerzitě v Brně a dalších zahraničních institucích, členem redakčních rad prestižních odborných časopisů a také autorem celé řady publikací a článků zaměřených na IT právo nebo kybernetickou bezpečnost.

Michal Hink má za sebou více než dvacet let praxe. Foto: DLA Piper

Michal Hink má za sebou více než dvacet let praxe, během které dlouhá léta působil jako partner nemovitostního týmu a následně jako řídící partner pražské kanceláře Dentons, než se stal vedoucím právního oddělení investičního týmu mezinárodní společnosti Heimstaden, která se specializuje na investice a správu nemovitostí v oblasti nájemního bydlení v deseti zemích Evropy.

Hink je uznávaným odborníkem v oblastech nemovitostí, developmentu a logistiky, stál u celé řady nejvýznamnějších realitních transakcí v Čechách, na Slovensku i v regionu střední a východní Evropy.

Během dvou let působení v Heimstadenu se podílel na úspěšné realizaci a řešení právních otázek transakcí v osmi zemích Evropy v hodnotě přesahující 12 miliard eur. V průběhu své advokátní kariéry získal i celou řadu ocenění a zařazení v žebříčcích Chambers Europe nebo Legal 500.

Leo Javorek má více než dvacet let praxe z oblastí bankovnictví, financí i finančních restrukturalizací a insolvencí. Foto: DLA Piper

Leo Javorek do DLA Piper přináší více než dvacet let praxe z oblastí bankovnictví, financí i finančních restrukturalizací a insolvencí. Má bohaté zkušenosti s poradenstvím lokálním i mezinárodním společnostem a podílel se na transakcích ve finančním a energetickém sektoru, v oblasti nemovitostí, telekomunikací a technologií.

Věřitelům i dlužníkům pravidelně asistuje v oblastech akvizičního, projektového, realitního nebo exportního financování. Svým klientům také radí při restrukturalizaci dluhů. Do pražské kanceláře DLA Piper přichází z mezinárodní advokátní kanceláře Kinstellar, kde působil deset let. Dlouhodobě figuruje v žebříčku IFLR1000 jako významný expert na bankovnictví.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB