Fond s korunovou akcií kupuje majoritu ve společnosti Technik Partner

Česká skupina SkyLimit Industry, kterou tvoří malé a střední strojírenské podniky, informovala, že během posledních 30 měsíců koupila již čtvrtou společnost a její celkový obrat tak nyní přesahuje 500 milionů korun. Společnost Technik Partner je další z oboru průmyslové automatizace, v němž majitelé skupiny spatřují výrazný růstový potenciál.
Představitelé fondu Skylimit Industry. Reprofoto: ekonomickymagazin.cz

Fond SkyLimit Industry SICAV, který je investičním nástrojem skupiny SkyLimit, kapitálově vstoupil do společnosti Technik Partner, jež má výrobní zázemí v Bořanovicích u Prahy, a získal v ní 70% podíl. Hodnota transakce, jejímž právním poradcem byla advokátní kancelář Havel & Partners, nebyla uvedena, jen to, že akviziční financování poskytla UniCredit Bank.

Tři stávající majitelé Technik Partner si ponechali dohromady 30% podíl v nové vlastnické struktuře a ve společnosti budou i nadále působit ve svých manažerských rolích. Podle zjištění redakce FAEI.cz změny ke včerejšímu dni dosud nebyly zapsány v obchodním rejstříku.

Společnost Technik Partner se zhruba 30 zaměstnanci v loňském roce podle tiskové zprávy dosáhla tržeb ve výši 111 milionů korun, přičemž ukazatel zisku před úroky, odpisy a zdaněním (EBITDA) činil 25,5 mil. Kč při marži 23 %. Technik Partner je po dosavadních nákupech společností STS Olbramovice, INOX Technology a Ventos Energy Solutions celkově čtvrtou akvizicí SkyLimit Industry, z toho druhou v oboru průmyslové automatizace.

„Akvizice naplňuje vizi moderního strojírenství s vysokou přidanou hodnotou a skvěle zapadá do našeho portfolia, od něhož si slibujeme vzájemné synergie,“ komentuje kapitálový vstup Jaroslav Sopuch, předseda správní rady investičního fondu SkyLimit Industry. Ľubomír Červeňák, jeden ze tří členů správní rady, předpokládá, že „začlenění společnosti do naší skupiny pomůže k dalšímu nárůstu tržeb i zisku a především získání nových obchodních zakázek“.

PSALI JSME:
Export českých strojírenských firem vloni vzrostl, letos se ale očekává až pětiprocentní pokles

Akciová společnost SkyLimit Industry SICAV, tedy fond kvalifikovaných investorů (do něj je možné investovat nejméně s jedním milionem korun – pozn. aut.), je jednou z mála tuzemských akciovek (a potažmo investičním fondem) se základním jměním ve výši pouhé jedné koruny. Vyplývá to ze zápisu v obchodním rejstříku ke dni 18. ledna 2018. Valná hromada investičního fondu toho dne rozhodla o snížení kapitálu z dvou milionů na pouhou jednu korunu. Hospodaření fondu SkyLimit Industry SICAV za rok 2017 přitom skončilo vykázanou ztrátou ve výši necelých dvou milionů korun.

Investiční fond pro kvalifikované investory ke snížení základního jmění přistoupil na základě změn v zákoně o investičních společnostech a investičních fondech a rozhodl se optimalizovat svůj zapisovaný základní kapitál. Celá částka odpovídající snížení základního kapitálu, měla být vyplacena jedinému akcionáři – investiční poradenské společnosti SkyLimit Investments.

V rozvaze ke konci prosince 2017 fond vykázal z investiční činnosti aktiva i pasiva ve stejné výši – 58 253 000 korun. Více než polovinu z toho představovala nakoupená směnka ve výši 15 milionů korun a téměř stejně velké pohledávky za nebankovními subjekty. Obchodní podíly byly ve výši 26,3 mil. Kč., na účtu měl fond necelé dva miliony korun. Vlastní kapitál fondu podle poslední veřejně dostupné výroční zprávy za rok 2017 dosáhl 55,7 mil. Kč.

PSALI JSME:
Od KKIG investičního fondu ke Startec Ventures

Jediným akcionářem fondu SkyLimit Industry, respektive majitelem jedné korunové akcie a exkluzivním odborným poradcem fondu, je investiční poradenská společnost s ručením omezeným SkyLimit Investments. Ta ale o svém hospodaření podle dostupných informací naposledy veřejně informovala ve sbírce listin obchodního rejstříku za rok 2016 a navíc jen tzv. rozvahou ve zjednodušeném rozsahu.

Tedy nikoliv dle zákonem stanovených podmínek – každá obchodní korporace je totiž povinna nejméně jednou ročně uskutečnit valnou hromadu, schválit účetní závěrku a všechny dokumenty s tím související následně založit do sbírky listin obchodního rejstříku. Investiční společnost SkyLimit Investments se základním jměním ve výši 20 000 korun podle dostupných informací v obchodním rejstříku vykázala za rok 2016 aktiva i pasiva ve stejné výši – 13,4 milionu korun.

Podle společnosti Bisnode, která v ČR disponuje nejrozsáhlejší databází finančních výkazů a platebních informací o firmách, je tak investiční společnost SkyLimit Investments jednou z 176 495 tuzemských firem, které v letech 2014-2017 nesplnily svou zákonnou povinnost.

PSALI JSME:
Licenci ČNB mohou získat i firmy, které nezveřejňují informace o svém hospodaření

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak na dluhy? Ať si je lidé odpracují, míní Češi

Průzkum
Většina Čechů si myslí, že by dlužníci měli splatit aspoň 40 procent dluhu, aby jim mohl být zbytek odpuštěn. Pomoc ze strany státu by měli dostat jen ti, kteří se do dluhové pasti dostali kvůli dlouhodobé nemoci nebo ztrátě zaměstnání. Ostatní by si měli své závazky odpracovat. Vyplývá to z průzkumu agentury Stem/Mark pro Českou asociaci věřitelů.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru