Hospodářské výsledky Disney překonaly očekávání

Názor
Společnost Disney reagovala na svou kritiku tím, že předložila hospodářské výsledky, které překonaly očekávání, a představila solidní výhled zisku na letošní rok, protože opatření Boba Igera, předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti The Walt Disney Company, na snížení nákladů přináší ovoce.
Robert A. „Bob“ Iger je americký podnikatel a současný předseda představenstva a generální ředitel (CEO) společnosti The Walt Disney Company. Ilustrační foto: Autor: hyku – https://www.flickr.com/photos/hyku/4700820564/in/set-72157624130358211/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10668033

Ačkoli počet předplatitelů služby Disney+ nedosáhl odhadovaného objemu, ztráty se výrazně snížily na 138 milionů dolarů, což je méně než předpokládaných 400 milionů dolarů, a investorům se tak naskýtá naděje na lepší výsledky.

Perspektiva zisku u streamovací služby poslouží jako hlavní katalyzátor pro akcie, protože to je něco, co investoři netrpělivě očekávali, zejména vzhledem k tomu, že Netflix ve svých posledních výsledcích ukázal svou ekonomickou sílu.

Strategie Boba Igera byly po jeho nástupu do vedení společnosti považovány za příliš ambiciózní. Dnešní výsledky však ukazují, že se jeho úsilí vyplácí a Disney se začíná znovu probouzet. Letošní rok nebude úplně hladký, ale vytváří se základ pro úspěšnější rok, což povzbudí náladu investorů.

PSALI JSME:
Netflixu loni přibylo nejvíce předplatitelů od pandemie

Další aspekty: Navzdory tomu, že se akcie společnosti obchodují na desetiletém minimu, by se jim mělo líbit i zvýšení dividendy o 50 procent a zpětný odkup akcií v hodnotě tří miliard dolarů.

Pro společnost Disney to bylo náročné období, protože její hlavní činnost se potýká s problémy a její streamovací služba Disney+ ve srovnání s Netflixem ztrácí pozici.

Plán společnosti Disney spustit super sportovní streamovací službu společně s ESPN, Fox a Warner Bros se také může osvědčit, protože svět přechází z kabelové televize a populace konzumuje stále více sportovního obsahu.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Zisk Disney překonal očekávání

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB