McDonald’s servíruje smíšenou porci hospodářských výsledků

Aktuální sada hospodářských výsledků giganta rychlého občerstvení, jíž společnost McDonald's bezpochyby je, přinesla investorům určité zklamání, ale všechno špatně není. Z pohledu poloplné sklenice je třeba říci, že očištěný zisk na akcii byl vyšší, než se očekávalo. Problém je však v údajích o tržbách a růstu, které způsobily prvotní nepříznivou reakci v době před zahájením obchodování.
Hospodářské výsledky giganta rychlého občerstvení z konce roku přinesly investorům jisté zklamání. Ilustrační foto: McDonald's

Nejenže tržby mírně zaostaly za očekáváním, ale nedošlo ani k dostatečnému růstu tržeb ve srovnatelných prodejnách. Před rokem jsme zaznamenali růst o 10,9 procenta, ale očekávání pro poslední loňské čtvrtletí bylo mnohem skromnější, a to 4,7 procenta.

Bohužel McDonald’s ani tuto nízkou laťku nepřekonal a dosáhl pouze 3,4 procenta, přičemž průměrný celosvětový údaj stáhly dolů prodejny na Blízkém východě. Společnost ve své tiskové zprávě upozornila na dopad války na Blízkém východě a je zde slyšet ozvěna podobného problému ze strany společnosti Starbucks, která reportovala nedávno.

Růst tržeb McDonald’s na domácím americkém trhu byl však v zásadě v souladu s očekáváním Wall Street.

Autor analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB