Meetingy zaberou až třetinu pracovního času

Na pracovních schůzkách a jednáních mohou někteří zaměstnanci trávit více času než samotnou prací – a schůzky přitom mohou být zcela neefektivní a bez jakékoli přidané hodnoty. Podle průzkumu, který uskutečnila společnost Verizon, zaberou různé meetingy průměrnému zaměstnanci až 37 % času, což je zhruba devět hodin týdně.
Ilustrační foto: Pixabay

Pravidlo, které mnohé firemní manažery možná zaskočí, zní: Vyhněte se pravidelným meetingům. Každotýdenní pracovní porady zabývající se hodnocením uplynulého týdne, plánování toho dalšího, výhledovou strategií, hodnocením efektivity často totiž samy o sobě vůbec efektivní nejsou.

Pravidelným meetingům by se firmy měly vyhnout úplně, nebo je alespoň omezit na maximálně jednou týdně. V opačném případě se efektivita práce spíše snižuje, na schůzkách totiž vlastně není příliš co řešit a jsou svolávány spíše z povinnosti, než kvůli skutečné potřebě. Mnohem účinnější je proto svolávat jednorázové ad hoc meetingy zaměřené na řešení konkrétních a aktuálních témat či problémů.

PSALI JSME:
Každý zaměstnaný Čech před Vánoci proflákal 5625 korun

Dobrá příprava je základ

Studie společnosti Verizon také ukázala přímou úměru mezi dostatečnou přípravou na meeting a výsledkem schůzky. Doporučováno je zejména plánování schůzek dostatečně dopředu tak, aby se na ně všichni účastníci mohli řádně připravit a v jejich průběhu už poté neztráceli čas.

V případě, že zaměstnanec má naplánováno několik hodin schůzek na každý den v týdnu, nebude schopen se na všechny z nich kvalitně připravit a projeví se to na efektivitě schůzek.

Studie společnosti Verizon upozornila na to, že náklady vyjádřené v počtu pracovních hodin jednotlivých zaměstnanců se snižují až o dvě třetiny ve chvíli, kdy meeting probíhá přes videokonferenční techniku. Firmám se také vyplatí investovat do kvalitního prezentačního řešení, které předejde problémům s různými typy zařízení a jejich horší kompatibility.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Místo zvyšování mezd se bude propouštět

Zaměstnanci se začínají bát o práci a přestávají žádat zaměstnavatele o zvyšování mezd. Zaměstnavatelé zas přichází o zakázky a musí hledat úspory. V důsledku tohoto vývoje se sníží tempo růstu mezd. Mnohým …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

V práci mrtvého brouka nehrajte. Prodraží se to

Poradna
Za chyby se platí, s tím většina z nás tak nějak počítá. Ale když opravdu dojde na placení, je rázem po vyrovnanosti. Zvlášť, když jsme udělali chyby v práci a namísto výplaty si domů neseme smutný účet jak z filmové komedie – vytažení, vysušení, odbahnění. Na náhradu za způsobenou škodu však zaměstnavatel nemá nárok automaticky. Na druhou stranu i pouhá nevšímavost nás může stát hodně draho.
Rolovat nahoru