Metrostav Handy Cyklomaraton letos opět s týmem Škoda WeLoveCycling.cz

Již popáté staví Škoda Auto svůj tým do etapového závodu Metrostav Handy Cyklomaraton, který spojuje zdravé cyklisty se zdravotně znevýhodněnými. Letos se od 25. do 29. července uskuteční již 11. ročník, jehož trasa měří stejně jako v předchozích letech  222 km.
Letošní sestavu týmu Škoda WeLoveCycling.cz tvoří kromě kapitána Jiřího Ježka ještě Zuzana Boháčová, Michael Kamermeier, Lenka Kladivová, Evelína Opičková, Ondřej Sobek, Jakub Truksa a Lukáš Vejvar. Patronkou týmu se stala Anna Slancová.

Na její zdolání mají týmy 111 hodin, během nichž se musejí vystřídat všichni členové jednotlivých sestav. Téma letošní týmové štafety zní „po stopách zajímavých osobností“, a tak povinnými průjezdními body budou místa spjatá se známými postavami české historie.

Smíšené týmy cyklistů vyrážejí vstříc 11. ročníku Metrostav Handy Cyklomaratonu

Trasa letošního ročníku provede účastníky napříč územím České republiky a navštíví všech 14 krajů. Závod je jako vždy otevřen pro amatéry i profesionály, tedy pro všechny zájemce bez rozdílu věku a pohlaví. Jeho smyslem je ukázat, že lidé se zdravotním znevýhodněním i bez něj mohou fungovat jako jeden tým.

V každé sestavě tak bude povinně zastoupen alespoň jeden cyklista s určitým druhem zdravotního znevýhodnění. Každý člen týmu musí ujet minimální vzdálenost 100 km. Metrostav Handy Cyklomaraton je koncipován jako 2 222 km dlouhý etapový závod, který musí být dokončen v limitu 111 hodin. Jednotliví členové sestav se na jeho trase střídají tak, aby se tým mohl pohybovat bez přerušení.

Jako průjezdní body byla tentokrát vybrána místa spojená s osobnostmi české historie. V každém kraji budou takové body dva. Akce odstartuje 25. července v Praze u Löwitova Mlýna a skončí 29. července opět v hlavním městě – tentokrát na ostrově Štvanice, kde proběhne odpolední ceremoniál s vyhlášením výsledků, koncerty a dalším kulturním programem.

Škoda WeLoveCycling.cz na startu s osmičkou nadšenců

Trasu mezi jednotlivými průjezdními body si každý tým vybírá podle vlastního uvážení, ale je potřeba dodržet některé povinné segmenty a naopak se vyhnout zakázaným úsekům. Cyklista, který právě absolvuje svoji trasu, s sebou veze tracker. Ten slouží ke sledování a identifikaci průjezdních bodů.

V početném startovním poli bude zastoupen i osmičlenný tým Škoda WeLoveCycling.cz, vedený paralympijským vítězem Jiřím Ježkem. Pod jeho taktovkou vyrazí na letošní trasu milovníci cyklistiky, kteří jsou nějakým způsobem spjati se značkou Škoda – ať už jako influenceři, zaměstnanci či příznivci.

Letošní sestavu týmu Škoda WeLoveCycling.cz tvoří kromě kapitána Jiřího Ježka ještě Zuzana Boháčová, Michael Kamermeier, Lenka Kladivová, Evelína Opičková, Ondřej Sobek, Jakub Truksa a Lukáš Vejvar. Patronkou týmu se stala Anna Slancová, kterou těžký pád při světovém fourcrossovém závodě v Itálii upoutal na invalidní vozík.

„Doktoři mi řekli, že už asi chodit nebudu, ale já se nevzdávám. Hlavu mám nastavenou tak, že budu zase chodit a závodit na kole. Třeba pojedu už příští ročník Metrostav Handy Cyklomaratonu,“ říká odhodlaně 22letá sportovkyně z Liberce.

Škoda Handy: pro mobilitu bez bariér

Tuzemské zastoupení mladoboleslavské automobilky se dlouhodobě angažuje v pomoci osobám se zdravotním znevýhodněním. Její program Škoda Handy pomáhá lidem se sníženou pohyblivostí získat mobilitu. Specialisté tohoto programu dokážou poskytnout kvalifikované poradenství v rámci prodejní sítě Škoda Auto Česká republika a jsou připraveni pomoci s nákupem nového vozu za zvýhodněnou cenu.

Klientům rovněž přiblíží možnosti financování a zajistí provedení nezbytných úprav na vozidle. Součástí podpory zdravotně znevýhodněných motoristů je komplexní servis a asistence při zpracování žádostí o státní příspěvky na zvláštní pomůcky i na mobilitu.

Péče, kterou poskytuje 124 Škoda Handy center po celém území ČR, zahrnuje i přednostní odbavení automobilů zdravotně znevýhodněných majitelů při servisu a realizaci záručních i pozáručních oprav nebo zvýhodněné podmínky při nákupu servisních prací, náhradních dílů a příslušenství. Někde je dokonce možné po dobu provedení nezbytného servisního zásahu využít upravený vůz jako náhradní vozidlo.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.