Nejstarší palírně v Evropě se náročný rok 2022 vydařil

Nejstarší palírně v Evropě se náročný rok 2022 vydařil, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Letos chce na svůj úspěch navázat. Pro své zákazníky připraví limitované a sběratelské edice, novinky jednotlivých značek i oslavy svého 505letého výročí, informovala firma v tiskové zprávě.
Palírna U Zeleného stromu má ojedinělou historii. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Ilustrační foto: Palírna U Zeleného stromu

Prostějovské Palírně U Zeleného stromu a jejím značkám loni dařilo, a to jak na domácí půdě, tak také v zahraničí, především v Indii, Mexiku a v Německu. „Celkové tuzemské tržby stouply oproti předešlému roku o 18 procent,“ informoval redakci FAEI.cz manažer marketingu firmy Boris Rajdl.

Nejstarší palírna v Evropě, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově, prodala v roce 2022 v tuzemsku a v zahraničí 140 milionů lahví, přičemž v České republice se zvýšil prodej v hektolitrech o 16 procent. Největší nárůst zaznamenala Hanácká vodka (růst o 16 %) a Blend 42 Vodka (o 21 %).

Letos se bude Palírna U Zeleného stromu snažit opět navázat na předešlé úspěšné měsíce. Podle manažera marketingu Palírny U zeleného stromu Borise Rajdla se v tomto roce výrazně zvýší prodeje v on-trade , tedy v hotelech, kavárnách a restauracích, a to až o dvojnásobek. „Prodeje v gastronomii se vrátí na předcovidové hodnoty,“ tvrdí.

Pokud jde o prodeje v obchodech, Palírna U Zeleného stromu očekává růst prodejů alkoholu ve středním cenovém segmentu, tedy v ceně mezi 129 a 179 korun za 0,5 litru. „Kvůli zhoršené ekonomice jsme očekávali, že porostou prodeje v nejnižším cenovém segmentu, nicméně dle současného vývoje se tak neděje,“ domnívá se Rajdl.

Palírna podle něj, stejně jako v loňském roce, letos připravujeme výroční limitovanou edici žitné whisky Stará žitná myslivecká Single Barrel, kterou vydá k výročí 505 let ke svému vzniku. „Loňský Single Barrel 12YO ze sudu číslo 78 se vyprodal téměř okamžitě, a tak očekáváme stejný zájem i letos,“ říká Boris Rajdl.

Akciová společnost Palírna U Zeleného stromu má ojedinělou historii. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna, též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov, je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB