Nejstarší palírně v Evropě se náročný rok 2022 vydařil

Nejstarší palírně v Evropě se náročný rok 2022 vydařil, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Letos chce na svůj úspěch navázat. Pro své zákazníky připraví limitované a sběratelské edice, novinky jednotlivých značek i oslavy svého 505letého výročí, informovala firma v tiskové zprávě.
Palírna U Zeleného stromu má ojedinělou historii. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Ilustrační foto: Palírna U Zeleného stromu

Prostějovské Palírně U Zeleného stromu a jejím značkám loni dařilo, a to jak na domácí půdě, tak také v zahraničí, především v Indii, Mexiku a v Německu. „Celkové tuzemské tržby stouply oproti předešlému roku o 18 procent,“ informoval redakci FAEI.cz manažer marketingu firmy Boris Rajdl.

Nejstarší palírna v Evropě, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově, prodala v roce 2022 v tuzemsku a v zahraničí 140 milionů lahví, přičemž v České republice se zvýšil prodej v hektolitrech o 16 procent. Největší nárůst zaznamenala Hanácká vodka (růst o 16 %) a Blend 42 Vodka (o 21 %).

PSALI JSME:
Alkohol má v Česku na svědomí přibližně 6,5 tisíce úmrtí ročně

Letos se bude Palírna U Zeleného stromu snažit opět navázat na předešlé úspěšné měsíce. Podle manažera marketingu Palírny U zeleného stromu Borise Rajdla se v tomto roce výrazně zvýší prodeje v on-trade , tedy v hotelech, kavárnách a restauracích, a to až o dvojnásobek. „Prodeje v gastronomii se vrátí na předcovidové hodnoty,“ tvrdí.

Pokud jde o prodeje v obchodech, Palírna U Zeleného stromu očekává růst prodejů alkoholu ve středním cenovém segmentu, tedy v ceně mezi 129 a 179 korun za 0,5 litru. „Kvůli zhoršené ekonomice jsme očekávali, že porostou prodeje v nejnižším cenovém segmentu, nicméně dle současného vývoje se tak neděje,“ domnívá se Rajdl.

PSALI JSME:
Česká alkoholová republika. Děti se poprvé napijí už v útlém věku

Palírna podle něj, stejně jako v loňském roce, letos připravujeme výroční limitovanou edici žitné whisky Stará žitná myslivecká Single Barrel, kterou vydá k výročí 505 let ke svému vzniku. „Loňský Single Barrel 12YO ze sudu číslo 78 se vyprodal téměř okamžitě, a tak očekáváme stejný zájem i letos,“ říká Boris Rajdl.

Akciová společnost Palírna U Zeleného stromu má ojedinělou historii. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna, též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov, je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice.

PSALI JSME:
Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Je Porsche výrazně podhodnoceno? Trhy si to nemyslí

„Jsme přesvědčeni, že Porsche SE je výrazně podhodnoceno,“ uvedl předseda představenstva Porsche SE Hans Dieter Poetsch, ale zdá se, že trhy s tím nesouhlasí, protože akcie firmy se obchodují pod úrovní jejích konkurentů.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB