Novinky v osobních financích: Dětem spoří sedm z deseti rodičů

Průzkum
Tento týden nás v redakci zaujala tisková zpráva Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky), který informovala o reprezentativním průzkumu na specifické skupině více než tisíce rodičů z celé ČR, kteří mají děti do 18 let. Z průzkumu vyplynulo, že svým dětem spoří 70 procent rodičů. Dalších 21 procent sice zatím dětem nespoří, ale plánuje to.
Svým dětem podle průzkumu Stavební spořitelny České spořitelny spoří 70 procent rodičů. Dalších 21 procent sice zatím dětem nespoří, ale plánuje to. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nejoblíbenějším způsobem spoření dětem je podle průzkumu stále stavební spoření. Využívá ho každý druhý rodič. Oblíbené jsou podle průzkumu také dětské spořicí účty (33 %). Čtvrtina rodičů ukládá dětem peníze do podílových fondů, akcií, dluhopisů, cenných papírů nebo kryptoměn. Stejný podíl rodičů spoléhá na hotovost pod polštářem. Nejčastěji rodiče spoří do 1 500 korun měsíčně.

Komerční banka informovala, že nově nabízí Hypotéku na udržitelné bydlení. Úvěr poskytuje zvýhodněnou úrokovou sazbu od 5,79 procenta. Hypoteční úvěr se zvýhodněnou úrokovou sazbou získají klienti žádající financování energeticky úsporných nemovitostí. Tedy nemovitostí s Průkazem energetické náročnosti budovy s hodnocením energetické třídy A nebo B.

Společnost Mastercard informovala o výsledcích svého nejnovějšího reprezentativního průzkumu na téma bezhotovostní platby. Přes tři čtvrtiny nákupů by prý Češi platili kartou, pokud by je obchodníci akceptovali všude. Češi podle průzkumu stále častěji a raději platí kartou. Zatímco v roce 2018 zákazníci platili bezhotovostně ve 46 procentech případů, nyní už je to v 59 procentech.

PSALI JSME:
Krize už dopadá i na kapesné. Děti dostávají méně peněz

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Centrální banka úrokové sazby nezměnila

Stabilita úroků není překvapivá: Zvyšování úroků již není ve hře, bankovní rada České národní banky (ČNB) však zároveň na předchozím zasedání na počátku srpna vyslala jednomyslný signál, že ve třetím čtvrtletí …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB