Novinky v osobních financích: Třetí narozeniny Apple Pay v Česku

To nám to ale uteklo. Nebankovní společnost Cofidis připomněla, že letos v únoru tomu byly tři roky, co byla v Česku spuštěna platební služba Apple Pay. „Češi budou utrácet více, častěji a požitkářsky,“ komentoval to tehdy ekonom Lukáš Kovanda za společnost Czech Fund.
Letos v únoru tomu byly tři roky, co byla v Česku spuštěna platební služba Apple Pay. Ilustrační foto: Pixabay.com

Oblibu bezhotovostních plateb včetně těch mobilních potvrzuje i nejnovější „průzkum“ Cofidisu, když tento způsob placení zařadilo mezi nejužitečnější finanční technologie 56 procent lidí napříč všemi věkovými kategoriemi.

Náš dlouhodobý redakční přístup k podobným nereprezentativním „průzkumům“ (které jsou ve skutečnosti spíše marketingovým šetřením, pozn. aut.), uskutečněným na vzorku kolem pěti set respondentů, což je i tento příklad, je známý. Nebereme je příliš vážně.

PSALI JSME:
Apple Pay je tu. Češi budou utrácet více, častěji a požitkářsky

A teď abecedně. Air Bank redakci informovala, že letos v březnu, tedy po deseti letech působení na trhu, dosáhla milníku jednoho milionu klientů. Banka roste o přibližně sto tisíc klientů každý rok. Blahopřejeme. Nově své služby plánuje banka nabídnout také živnostníkům.

Komerční banka uvedla, že klientům Sberbank už vyplatila náhrady vkladů ve výši přes 19 miliard korun. Aktuálně je podle Komerčky vyřízeno více než 50 tisíc žádostí, přičemž drtivá většina klientů Sberbank zvolila bezhotovostní převod na jiný účet vedený v ČR. V hotovosti pak bylo klientům vyplaceno 500 milionů korun.

PSALI JSME:
Někteří klienti Sberbank mohou od garančního systému dostat až pět milionů korun

Klienti Sberbank nemusejí vyplňovat žádný formulář. Stačí, když bankéři doloží dokumenty nutné pro převod peněz a banka převod provede na klientem vybraný účet. Na pobočce postačí prokázat se platným průkazem totožnosti, v případě fyzických osob podnikatelů a právnických osob pak ještě dokladem o oprávnění k podnikání.

Raiffeisenbank tento týden sdělila, že jako první na českém trhu zavádí ukrajinskou verzi svého on-line bankovnictví. Tímto krokem banka reaguje na zvyšující se počet běžných účtů založených válečnými uprchlíky z Ukrajiny a nabízí jim možnost ovládat nejčastější funkcionality mobilního i internetového bankovnictví v jejich mateřském jazyce.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky se předhánějí v pomoci uprchlíkům z Ukrajiny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

V Česku je desátá největší bída v Unii

Největší bída v EU teď panuje v pětici zemí, které vesměs sdílí euro: Estonsko, Litva, Řecko, Španělsko a Lotyšsko. Tyto země mají index bídy vyšší než 20. Vyplývá to z dat Eurostatu.

Snaha Ruska uniknout „defaultu“ se blíží ke konci

Spojené státy tento týden ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před „defaultem“ (nesplácením státního dluhu, pozn. red.) se tak …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB