Obrat i zisk ČD – Telematika v době pandemie nepatrně klesl

Polostátní akciová Společnost ČD - Telematika, kterou ze 70 procent vlastní státní České dráhy a zbytek od poloviny roku 2018 skupina PPF (O2, CETIN, Telenor) včera zveřejnila své auditované hospodářské výsledky za rok 2020. Vzhledem k vývoji pandemické situace v loňském roce firma dosáhla nepatrně nižších výsledků jak v porovnání s rokem 2019, tak s tím, čeho chtěla v roce 2020 dosáhnout.
ČD - Telematika i v roce 2020 hospodařila bez dluhu. Ilustrační foto: ČD - Telematika

Tržby z prodeje výrobků, zboží a služeb dosáhly loni výše 1 676 milionů korun a v meziročním srovnání tak byly o jedenáct milionů nižší (1 687 mil. Kč v roce 2019 – pozn. aut.) a o dvanáct milionů oproti plánu (ten byl 1,688 miliardy korun).

Zisk za loňský rok před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) dosáhl hodnoty 202 milionů korun a zisk před zdaněním (EBT) hodnoty 66,9 mil. Kč (v roce 2019 to bylo 73,5 mil. Kč a plán na rok 2020 předpokládal 71 milionů).

Auditovaná výroční zpráva za rok 2020 bude na webových stránkách firmy zveřejněna v průběhu měsíce května.

„Mírné meziroční snížení všech uvedených ukazatelů bylo ovlivněno zejména vývojem epidemické situace, kde oblast obchodu byla ovlivněna situací u řady zákazníků, kteří museli v průběhu roku 2020 přehodnotit své plány a investiční záměry, na jejichž realizaci byl vázán původní obchodní plán,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

ČD – Telematika uvedla, že i v roce 2020 hospodařila bez dluhu a udržela své finanční zdraví. V průběhu loňského roku se soustředila na své dvě prioritní oblasti – poskytování služeb servisu a údržby a výstavby telekomunikačních infrastruktur a velkoobchodní telekomunikační služby.

Uvedené aktivity loni firma doplnila o instalaci mobilní části evropského vlakového zabezpečovacího systému (ETCS), který bude hrát ve střednědobém horizontu v rámci produktového portfolia stále větší roli. Aktivní byla společnost i v oblasti IoT a silniční telematiky.

PSALI JSME:
Creditas, nová banka na českém trhu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB