Používání produktů Google v procesu učení

Distanční výuka je realitou moderního světa. Existují však online nástroje, které vám umožní snadno, efektivně a spolehlivě vybudovat proces přenosu znalostí. Pomocí online nástrojů je možné zajistit efektivní interakci mezi studenty a učiteli pro nejproduktivnější třídy. A co je nejdůležitější, všechny funkce jsou k dispozici zdarma a trvale. 
Ilustrační foto: iStock

Google Class – základní řešení pro distanční vzdělávání 

Cloudfresh spolupracuje se zákazníky z celého světa a vícejazyčné webové stránky poskytují přístup ke všem informacím – překlad do ukrajinštiny, ruštiny, angličtiny a češtiny (Česká republika). Na základě vlastních zkušeností s implementací nejnovějších technologií se specialistům společnosti podařilo zdůraznit hlavní výhody produktů Google Workspace for Education. A jedním z nejlepších řešení pro organizaci distanční výuky je Učebna:

  • Schopnost vytvářet úkoly s uvedením termínu – všechny úkoly jsou seřazeny podle data;
  • nahrávání grafických a textových souborů, jakož i video a audio materiálů pro podávání zpráv o provedené práci;
  • rychlá výměna informací mezi členy skupiny díky otevřenému přístupu ke všem materiálům ke stažení;
  • systém hodnocení, který umožňuje nastavit maximální počet bodů, které můžete za provedení práce získat.

Nástroje Google Class jsou k dispozici zdarma – můžete přidat libovolný počet uživatelů a učitelé mohou vytvářet různé kurzy a vytvářet tak optimální prostředí pro práci se studenty. A hlavně jsou stahované soubory, ale i uživatelská data spolehlivě chráněna – bezpečnost zajišťuje speciální šifrovací systém, který zabrání úniku osobních údajů.

Nástroje Google Workspace pro efektivní online výuku

Kromě Classroom jsou uživatelům k dispozici další nástroje, která pomáhají zvýšit produktivitu procesu distančního vzdělávání:

  • Gmail. Poštovní služba, která kombinuje všechny potřebné služby a produkty, které umožňují nejen rychlou výměnu e-mailů, ale také blokování veškerých spamových zásilek a reklamních sdělení. K dispozici je pohodlná dialogová funkce, která kombinuje korespondenci s konkrétním adresátem.
  • Dokumenty. Ideální volba pro spolupráci. Vlastník souboru může ostatním uživatelům poskytnout přístup ke kopírování nebo úpravě informací, včetně zanechání komentářů.
  • Disk. K dispozici je dostatek cloudového úložiště pro ukládání všech druhů souborů (fotografie, videa, dokumenty), které lze jednoduše sdílet s ostatními uživateli zasláním odkazu.

Všechny vzdělávací služby Google Workspace for Education jsou dostupné bez reklam a poplatků. Nástroje lze použít pro individuální interakci s určitými studenty i pro skupinovou práci – každý uživatel si může vybrat optimální formát pro využívání cloudových služeb a prezentovaných produktů.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB