Před rozhodnutím Fedu data v USA vcelku zklamala

Před večerním rozhodnutím americké centrální banky středeční data v USA trhy zklamala. Říjnový předstihový indikátor pro nadcházející NFP report tzv. ADP report mapující nová pracovní místa v soukromém nezemědělském sektoru skončil pod očekáváním trhu (113 tis. vs. 150 tis.). Výrazně zklamal také říjnový ISM z průmyslu, když oproti září klesl o 2,3 bodu na 46,7 bodu (vs. konsensus 49 b.).
Před večerním rozhodnutím americké centrální banky středeční data v USA trhy zklamala. Ilustrační foto: Depositphotos.com

V tuzemsku zklamal i PMI (index nákupních manažerů, pozn. red.) ze zpracovatelského průmyslu, který jen mírně vzrostl na 42 body. (vs. konsensus 42,5 b.). Deficit českého státního rozpočtu po čtyřměsíční sérii zlepšování v říjnu narostl na 210,7 miliardy korun. Stále však očekáváme, že schválený schodek ve výši 295 miliardy korun by letos mohl být splněn.

Zklamání z dat v USA, zejména po ISM indexu, vedlo k mírné korekci intradenních zisků amerického dolaru, který byl ve středu vůči euru silnější již jen o 0,3 procenta. To doprovázel také oproti eurovým sazbám výraznější pokles těch dolarových, které klesly o 5-13 bazických bodů dle splatnosti. Sentiment investorů neprospěl středoevropským měnám, které vcelku synchronizovaně oslabily.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB