S-Power Energies nově pod vedením Martina Oravce

Tuzemská stálice v instalacích střešních fotovoltaik mění vedení. Zakladatelé firmy S-Power Energies Jaroslav Šuvarský a Jakub Novotný předali žezlo Martinu Oravcovi, který dosud působil na nejvyšších pozicích v různých telekomunikačních a výrobních společnostech. Na pozici CEO nastoupil letos v červnu, informovala firma v tiskové zprávě. 
Martin Oravec dosud působil v různých telekomunikačních a výrobních společnostech, kde se věnoval především finančnímu řízení. Foto: S-Power Energies

„Když jsme v roce 2008 v oboru začínali, byli jsme sami dva a panely na střechy jsme instalovali vlastníma rukama. Teď máme 250 proškolených zaměstnanců a nedávno jsme dokončili jubilejní 10tisícou instalaci. Je na čase posunout firmu zase o krok dál. Věříme, že Martin Oravec má k tomu ty nejlepší předpoklady,“ shodují se zakladatelé. Z firmy neodcházejí, nadále se budou podílet na jejím strategickém řízení v roli poradců.

Martin Oravec dosud působil v různých telekomunikačních a výrobních společnostech, kde se věnoval především finančnímu řízení. Naposledy zastával funkci finančního ředitele a člena představenstva ve Škoda Group skupiny PPF. Předtím pomohl v Maďarsku nastartovat růst tamní dvojky na trhu mobilních operátorů.

Přechod do energetiky Oravec vnímá jako lákavou příležitost. „V obnovitelných zdrojích vidím potenciál velkých změn a investic. Není to jen transformace jednoho odvětví, ale celé ekonomiky. Doufám, že mé zkušenosti z jiných odvětví přinesou nový vítr do plachet a ještě upevní pozici S-Power Energies coby spolehlivého dodavatele a zkušeného odborníka.“

„Každá proměna může být stejně tak hrozbou jako příležitostí. Poptávka ze strany domácností meziročně klesla asi o dvě třetiny. My toto zpomalení vnímáme do jisté míry jako návrat k dřívějšímu normálu, protože boom předchozích let byl neudržitelný. Soustředíme se také na nové možnosti vyplývající z nedávných úprav legislativy,“ uvedl Martin Oravec.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB