Světový den první pomoci – První pomoc v digitálním světě

Digitalizace se nevyhýbá ani tak lidské činnosti, jakou je poskytování první pomoci. Digitální svět je pro každého – a tak i první pomoc může být zpřístupněna všem – bez ohledu na jejich postavení nebo věk.
Právě „První pomoc v digitálním světě“ je mottem letošního Světového dne první pomoci, kterým je od roku 2000 druhá zářijová sobota. Zdroj: ČČK

Každý člověk má schopnost naučit se, jak zachraňovat životy a učinit prostředí, v němž žije, bezpečnějším. Zároveň digitální nástroje mnohem snadněji přijímají děti a mohou se tak první pomoc naučit interaktivním způsobem, vlastním tempem a ve vlastním čase.

Právě „První pomoc v digitálním světě“ je mottem letošního Světového dne první pomoci, kterým je od roku 2000 druhá zářijová sobota.

Světový den má všechny upozornit na to, že dovednost poskytnout první pomoc může v prvních minutách rozhodnout o životě a smrti člověka, ukázat, že první pomoc je vlastně jednoduchá a sdělit, jak a kde se ji naučit.

Mezinárodní hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce je největším školitelem první pomoci na světě – prostřednictvím svých 192 národních společností ročně předá dovednost první pomoci více než 20 milionům lidí celého světa.

I pro Český červený kříž – součást Hnutí ČK&ČP – je výuka první pomoci po desítky let tradičním programem. Našimi kurzy projde 50 tisíc lidí ročně, od dětí až po dospělé. A posouváme ji i do digitálního světa:

Letos jsme spustili inovovaný portál http://www.MladyZdravotnik.cz – návštěvníci se dozvědí, jakou pomoc poskytnout při úrazech nebo neúrazových stavech, jako jsou infarkt, mrtvice nebo epileptický záchvat. Správným postupům se děti mohou učit i pomocí kvízů, které otestují potřebné znalosti,

V příštích týdnech spustíme novou mobilní aplikaci První pomoc, bude šířeji zaměřena a stávající uživatelé dostanou o přechodu na novou aplikaci oznámení. Ke stažení bude na našem webu.

I letos u příležitosti Světového dne pořádají naše oblastní spolky pro veřejnost ukázky poskytování první pomoci. Po celé republice pořádáme kurzy první pomoci – jsou dostupné každému, vybrat si vhodný kurz můžete na našem webu http://www.cervenykriz.eu/prvni-pomoc. Uměli byste i Vy první pomoc poskytnout?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB