Výsledky společnosti Tesla za 2. čtvrtletí

Názor
Výsledky společnosti Tesla za druhé čtvrtletí byly smíšené: Tržby rostly, ale ziskovost se snižovala, protože hrubá marže automobilového průmyslu klesla pod 20 na 18,2 procenta, což je neuspokojivý výsledek. Stojí však za zmínku, že tyto marže jsou stále mnohem vyšší než v širším automobilovém průmyslu a jsou stále velmi působivé, ale akcionáři společnosti Tesla nejsou zvyklí na zklamání.
Tesla je dnes už mnohem víc než jen výrobce vozidel. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Elon Musk se jasně vyjádřil, že Tesla bude upřednostňovat růst před ziskovostí, což se projevilo i v tomto výsledku hospodaření. Tržby meziročně vzrostly o 47 procenta a dodávky dosáhly rekordní úrovně 466 tisíc kusů.

Snížení cen ze začátku roku zjevně přináší své ovoce a očekávání nových modelů v nepříliš vzdálené budoucnosti, jako je například kybernetický vůz, by mělo pomoci tomuto markantnímu růstu prodejů.

PSALI JSME:
Rekordní výsledky společnosti Tesla. Musk se soustředí na objemy a ne na marže

Tesla je mnohem víc než jen výrobcem vozidel – její nedávné dohody o superchargeru ukazují, že má velký náskok před konkurencí, nemluvě o jejím zapojení do umělé inteligence pro autonomní řízení vozidel a o jejím podnikání v oblasti energetiky, které ve čtvrtletí zaznamenalo 74% růst.

Klíčové pro investory je, aby Tesla v příštích několika čtvrtletích stabilizovala své marže a zároveň pokračovala ve zvyšování objemů, aby do konce roku dosáhla tak důležitého 50% růstu.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Z nižší ceny lithia profituje Tesla i těžaři

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

České dráhy letos opět výrazně zdraží jízdné

České dráhy i letos masivně zdraží jízdné. V průměru o 9,5 procenta. Stane se tak od prosince. Důvodem je zejména obecná inflace, konkrétněji zdražování nafty či růst mezd, který se pochopitelně týká i pracovníků na …

Škoda Auto oficiálně vstoupila na vietnamský trh

Škoda Auto svým vstupem na vietnamský trh učinila významný krok ve své strategii internacionalizace. Sobotní slavnostní akce proběhla za účasti představitelů vietnamské a české vlády a společnosti TC Group, která je …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB