Výsledky společnosti Tesla za 2. čtvrtletí

Výsledky společnosti Tesla za druhé čtvrtletí byly smíšené: Tržby rostly, ale ziskovost se snižovala, protože hrubá marže automobilového průmyslu klesla pod 20 na 18,2 procenta, což je neuspokojivý výsledek. Stojí však za zmínku, že tyto marže jsou stále mnohem vyšší než v širším automobilovém průmyslu a jsou stále velmi působivé, ale akcionáři společnosti Tesla nejsou zvyklí na zklamání.
Tesla je dnes už mnohem víc než jen výrobce vozidel. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Elon Musk se jasně vyjádřil, že Tesla bude upřednostňovat růst před ziskovostí, což se projevilo i v tomto výsledku hospodaření. Tržby meziročně vzrostly o 47 procenta a dodávky dosáhly rekordní úrovně 466 tisíc kusů.

Snížení cen ze začátku roku zjevně přináší své ovoce a očekávání nových modelů v nepříliš vzdálené budoucnosti, jako je například kybernetický vůz, by mělo pomoci tomuto markantnímu růstu prodejů.

Tesla je mnohem víc než jen výrobcem vozidel – její nedávné dohody o superchargeru ukazují, že má velký náskok před konkurencí, nemluvě o jejím zapojení do umělé inteligence pro autonomní řízení vozidel a o jejím podnikání v oblasti energetiky, které ve čtvrtletí zaznamenalo 74% růst.

Klíčové pro investory je, aby Tesla v příštích několika čtvrtletích stabilizovala své marže a zároveň pokračovala ve zvyšování objemů, aby do konce roku dosáhla tak důležitého 50% růstu.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB