Akciové trhy: Pražská burza po čtyřech dnech oslabila

Nejsledovanější byla ve středu aktuální data z amerického trhu práce. Tzv. ADP report, který sleduje počet nových pracovních míst v soukromém sektoru, v březnu překonal odhady. To znamená, že situace na trhu práce v USA je více než solidní, ale pro výhled na snižování sazeb a samotné akcie to už taková paráda není.
Nejlepší výkon na pražské burze ve středu předvedly akcie Coltu CZ s růstem o 0,65 procenta. Celkově však index PX po čtyřech dnech oslabil. Ilustrační foto: Pixabay.com

Obchodování na pražské burze se ve středu vešlo doslova do několika bodů. Volatilita tedy nebyla vysoká a index PX odepsal 0,33 procenta (1 520,43 b.). Oslabil po čtyřech rostoucích dnech.

Nejlepší výkon předvedly akcie Coltu CZ s růstem o 0,65 procenta (618 Kč). Posílily také akcie Philip Morris ČR (+0,38 %, 15 860 Kč). Při malém zobchodovaném objemu rostly také pojišťovna VIG (+0,27 %, 738 Kč) a Primoco (+0,56 %, 890 Kč).

Třetí den oslabovaly akcie společnosti ČEZ. Ve středu odevzdaly necelé procento (-0,96 %, 825,50 Kč). Nejslabší výkon zaznamenala Moneta (-0,98 %, 101 Kč), ztratily ale i ostatní banky. Komerční banka oslabila o 0,18 procenta (849,50 Kč) a Erste o mírných 0,05 procenta (1 056 Kč).

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

V USA zahájil sledovaný index S&P 500 středeční obchodování bez jasného směru blízko nuly. Nicméně po chvíli již rostl o asi 0,3 procenta.

Evropský index STOXX Europe 600 se celý den pohyboval těsně kolem rovnovážné úrovně. Podobně jako v Praze byla středa charakteristická velmi nízkou volatilitou. Až krátce před koncem obchodování, pravděpodobně pozitivně ovlivněn růstem zámořských indexů, mírně rostl. Ve srovnání s úterním závěrem byl silnější o asi 0,2 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB