Akciové trhy: Pražská burza po čtyřech dnech oslabila

Názor
Nejsledovanější byla ve středu aktuální data z amerického trhu práce. Tzv. ADP report, který sleduje počet nových pracovních míst v soukromém sektoru, v březnu překonal odhady. To znamená, že situace na trhu práce v USA je více než solidní, ale pro výhled na snižování sazeb a samotné akcie to už taková paráda není.
Nejlepší výkon na pražské burze ve středu předvedly akcie Coltu CZ s růstem o 0,65 procenta. Celkově však index PX po čtyřech dnech oslabil. Ilustrační foto: Pixabay.com

Obchodování na pražské burze se ve středu vešlo doslova do několika bodů. Volatilita tedy nebyla vysoká a index PX odepsal 0,33 procenta (1 520,43 b.). Oslabil po čtyřech rostoucích dnech.

Nejlepší výkon předvedly akcie Coltu CZ s růstem o 0,65 procenta (618 Kč). Posílily také akcie Philip Morris ČR (+0,38 %, 15 860 Kč). Při malém zobchodovaném objemu rostly také pojišťovna VIG (+0,27 %, 738 Kč) a Primoco (+0,56 %, 890 Kč).

Třetí den oslabovaly akcie společnosti ČEZ. Ve středu odevzdaly necelé procento (-0,96 %, 825,50 Kč). Nejslabší výkon zaznamenala Moneta (-0,98 %, 101 Kč), ztratily ale i ostatní banky. Komerční banka oslabila o 0,18 procenta (849,50 Kč) a Erste o mírných 0,05 procenta (1 056 Kč).

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

V USA zahájil sledovaný index S&P 500 středeční obchodování bez jasného směru blízko nuly. Nicméně po chvíli již rostl o asi 0,3 procenta.

Evropský index STOXX Europe 600 se celý den pohyboval těsně kolem rovnovážné úrovně. Podobně jako v Praze byla středa charakteristická velmi nízkou volatilitou. Až krátce před koncem obchodování, pravděpodobně pozitivně ovlivněn růstem zámořských indexů, mírně rostl. Ve srovnání s úterním závěrem byl silnější o asi 0,2 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy: Pražská burza zahájila nové čtvrtletí růstem, Evropa oslabuje

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Akciové trhy: Evropské trhy většinou rostly

Hlavní index pražské burzy PX ve čtvrtek posílil o 0,18 procenta (1 550,34 b.). Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné podstatnější korporátní informace. Zobchodovaný objem tvořil asi jen 80 procent dlouhodobého …

Akciové trhy: Praha na zelené nule

Po úterním výplachu, kdy evropské burzy výrazně ztratily, došlo ve středu ke korekci. Ale náš domácí index PX (+0,04 %, 1 547,54b.) vzrostl jen kosmeticky a skončil na zelené nule.  

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB