Akciové trhy: Pražská burza zahájila nové čtvrtletí růstem, Evropa oslabuje

Názor
V Praze bylo v pondělí zavřeno. Obchodování na pražské burze začalo tento týden až v úterý. Hlavní index PX v úterý posílil o 0,68 procenta (1 525,39 b.).
Obchodování na pražské burze začalo tento týden až v úterý, kdy hlavní index PX posílil o 0,68 procenta. Ilustrační foto: FAEI.cz

Nejvíce v úterý ovlivnily index tituly z finančního sektoru. Nejlepší byla pojišťovna VIG (+1,52 %, 736 Kč) následovaná Erste Group (+1,39 %, 1 056,50 Kč) a Komerční bankou (+1,31 %, 851 Kč). Zvýšit svou cenu se podařilo ještě Kofole (+0,37 %, 271 Kč) a Coltu (+0,66 %, 614 Kč).

V závěru obchodování se zvýšila aktivita na ČEZ (-0,42 %, 833,50 Kč), když trhem prošel velký objem. Oslabil Philip Morris ČR (-0,13 %, 15 800 Kč) a také Gevorkyan (-1,55 %, 254 Kč) a Primoco (-3,28 %, 885 Kč), u kterých byla tradičně nižší likvidita.

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Na rozdíl od Evropy se v pondělí v USA obchodovalo. Index S&P500 po dlouhém víkendu lehce korigoval a ztratil 0,20 procenta. A ani v úterý to alespoň podle zahájení nevypadalo na výrazné zisky. Právě naopak. Index S&P500 zahájil obchodování slabší o jedno procento.

Pro evropský index STOXX Europe 600 byl, stejně jako v případě Prahy, prvním obchodním dnem až úterek. Celý minulý týden index každý den jen posiloval. V úterý na tuto vlnu nenavázal. Chvíli před koncem úterního obchodování byl slabší o klesal o 0,8 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy rostly v březnu i celém prvním čtvrtletí a jsou na historických maximech

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.