Akciové trhy: Pražská burza zahájila nové čtvrtletí růstem, Evropa oslabuje

Názor
V Praze bylo v pondělí zavřeno. Obchodování na pražské burze začalo tento týden až v úterý. Hlavní index PX v úterý posílil o 0,68 procenta (1 525,39 b.).
Obchodování na pražské burze začalo tento týden až v úterý, kdy hlavní index PX posílil o 0,68 procenta. Ilustrační foto: FAEI.cz

Nejvíce v úterý ovlivnily index tituly z finančního sektoru. Nejlepší byla pojišťovna VIG (+1,52 %, 736 Kč) následovaná Erste Group (+1,39 %, 1 056,50 Kč) a Komerční bankou (+1,31 %, 851 Kč). Zvýšit svou cenu se podařilo ještě Kofole (+0,37 %, 271 Kč) a Coltu (+0,66 %, 614 Kč).

V závěru obchodování se zvýšila aktivita na ČEZ (-0,42 %, 833,50 Kč), když trhem prošel velký objem. Oslabil Philip Morris ČR (-0,13 %, 15 800 Kč) a také Gevorkyan (-1,55 %, 254 Kč) a Primoco (-3,28 %, 885 Kč), u kterých byla tradičně nižší likvidita.

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Na rozdíl od Evropy se v pondělí v USA obchodovalo. Index S&P500 po dlouhém víkendu lehce korigoval a ztratil 0,20 procenta. A ani v úterý to alespoň podle zahájení nevypadalo na výrazné zisky. Právě naopak. Index S&P500 zahájil obchodování slabší o jedno procento.

Pro evropský index STOXX Europe 600 byl, stejně jako v případě Prahy, prvním obchodním dnem až úterek. Celý minulý týden index každý den jen posiloval. V úterý na tuto vlnu nenavázal. Chvíli před koncem úterního obchodování byl slabší o klesal o 0,8 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akciové trhy rostly v březnu i celém prvním čtvrtletí a jsou na historických maximech

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Akciové trhy: Evropské trhy většinou rostly

Hlavní index pražské burzy PX ve čtvrtek posílil o 0,18 procenta (1 550,34 b.). Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné podstatnější korporátní informace. Zobchodovaný objem tvořil asi jen 80 procent dlouhodobého …

Akciové trhy: Praha na zelené nule

Po úterním výplachu, kdy evropské burzy výrazně ztratily, došlo ve středu ke korekci. Ale náš domácí index PX (+0,04 %, 1 547,54b.) vzrostl jen kosmeticky a skončil na zelené nule.  

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB