Bernard loni uvařil nejvíce piva ve své historii

Když se česká firma má čím pochlubit, vždy jsme rádi u toho. To je i případ rodinného pivovaru Bernard, který v roce 2023 vystavil 410 tisíc hektolitrů piva, což je nejvíce v jeho dvaatřicetileté historii. „Rekordního výsledku pivovar dosáhl i bez ukrajinského a ruského trhu, kam od počátku válečného konfliktu pivo nedodává,“ informoval redakci FAEI.cz mluvčí pivovaru Radek Tulis.
Rodinný pivovar Bernard v roce 2023 vystavil 410 tisíc hektolitrů piva, nejvíce ve své dvaatřicetileté historii. Foto: Rodinný pivovar Bernard

Hranici 400 tisíc hektolitrů se Rodinnému pivovaru Bernard podařilo přesáhnout poprvé v roce 2019, v následujících letech však přišel pokles prodeje kvůli vládním opatřením proti šíření covidu. V roce 2022 byl výstav pivovaru téměř 398 tisíc hektolitrů piva.

Údaje za loňský rok ještě nejsou k dispozici, ale v roce 2022 činil podle Českého svazu pivovarů a sladoven výstav piva v Česku 20,5 milionu hektolitrů, což je údaj výrazně pod úrovní roku 2019, tedy před covidovou pandemií. Na domácí trh směřovalo celkem 15,6 milionů hektolitrů zlatého moku.

PSALI JSME:
Český pivní export zasáhl i Antarktidu

„Těší nás, že se nám podařilo dosáhnout takových výsledků i době velké inflace a bez důležitých exportních zemí. Nicméně platí i nadále, že velikost prodejů není náš hlavní cíl,“ připomněl spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Pivovar sídlící na Vysočině v Humpolci exportuje pětinu své produkce do 25 zemí světa, nejvíce na Slovensko, do Švédska a do Bulharska. Bernard zaměstnává 260 lidí, dalších 30 osob zaměstnává sladovna v Rajhradě u Brna.

PSALI JSME:
Chmel vypěstoval na své zahrádce, v pivovaru z něj pak uvařil limitovanou edici

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB