Bernard loni uvařil nejvíce piva ve své historii

Když se česká firma má čím pochlubit, vždy jsme rádi u toho. To je i případ rodinného pivovaru Bernard, který v roce 2023 vystavil 410 tisíc hektolitrů piva, což je nejvíce v jeho dvaatřicetileté historii. „Rekordního výsledku pivovar dosáhl i bez ukrajinského a ruského trhu, kam od počátku válečného konfliktu pivo nedodává,“ informoval redakci FAEI.cz mluvčí pivovaru Radek Tulis.
Rodinný pivovar Bernard v roce 2023 vystavil 410 tisíc hektolitrů piva, nejvíce ve své dvaatřicetileté historii. Foto: Rodinný pivovar Bernard

Hranici 400 tisíc hektolitrů se Rodinnému pivovaru Bernard podařilo přesáhnout poprvé v roce 2019, v následujících letech však přišel pokles prodeje kvůli vládním opatřením proti šíření covidu. V roce 2022 byl výstav pivovaru téměř 398 tisíc hektolitrů piva.

Údaje za loňský rok ještě nejsou k dispozici, ale v roce 2022 činil podle Českého svazu pivovarů a sladoven výstav piva v Česku 20,5 milionu hektolitrů, což je údaj výrazně pod úrovní roku 2019, tedy před covidovou pandemií. Na domácí trh směřovalo celkem 15,6 milionů hektolitrů zlatého moku.

„Těší nás, že se nám podařilo dosáhnout takových výsledků i době velké inflace a bez důležitých exportních zemí. Nicméně platí i nadále, že velikost prodejů není náš hlavní cíl,“ připomněl spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Pivovar sídlící na Vysočině v Humpolci exportuje pětinu své produkce do 25 zemí světa, nejvíce na Slovensko, do Švédska a do Bulharska. Bernard zaměstnává 260 lidí, dalších 30 osob zaměstnává sladovna v Rajhradě u Brna.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB