Cena zlata v korunách roste agresivněji než v dolarech

Cena zlata se koncem prvního dubnového týdne vyšplhala na nové historické maximum a dosáhla 2 305 amerických dolarů za trojskou unci. V korunách pak dosáhla na burzovní cenu 54 150 korun. Oproti poslednímu březnovému týdnu si zlato připsalo čtyřprocentní nárůst ceny v amerických dolarech a pětiprocentní v korunách.
Proč v posledních dnech rostla cena zlata rychleji v eurech i českých korunách než jeho cena v amerických dolarech? Ilustrační foto: Pixabay.com

V posledních dnech rostla cena zlata rychleji v eurech i českých korunách než jeho cena v amerických dolarech. Proč tomu tak je? Důvodem je rychlejší oslabování eura a české koruny vůči americkému dolaru. Navíc další rozhodnutí o úrokových sazbách Evropské centrální banky (ECB) bude přijato na měnovém zasedání 11. dubna.

Naproti tomu výsledek příštího zasedání Fedu – centrálního bankovního systému Spojených států amerických – bude zveřejněn až 1. května. Trhy nyní očekávají, že ECB sníží úrokové sazby dříve než Fed. A tato divergence se částečně odráží v úrokových sazbách a ceně zlata v jednotlivých měnách.

Autor je ekonom a spoluzakladatel společnosti Zlaté rezervy
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB