ČSOB Pojišťovna chrání své klienty už 30 let

Dne 17. dubna 2022 oslavila ČSOB Pojišťovna 30 let svého působení na českém trhu. Přesně před 30 lety totiž obdržela, tehdy ještě jako Pojišťovna IB, licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se tak jednou z prvních soukromých pojišťoven v tehdejším Československu. Začínala jako malá životní pojišťovna v Pardubicích a dnes je s tržním podílem 8,5 procenta čtvrtou největší pojišťovnou v ČR a pečuje o 1,5 milionu klientů.
ČSOB Pojišťovna, součást skupiny ČSOB, chrání své klienty už 30 let. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Ušli jsme kus cesty. Fakt, že jsme na trhu tak dlouho je pro mě především signál, že klienti nám důvěřují a jsou s námi spokojení. To je velký závazek, kterému chceme dostát i v budoucnu,“ uvedl předseda představenstva ČSOB Pojišťovny Jiří Střelický.

„Na svou minulost by firma neměla zapomínat, je její součástí, učí se z ní… I proto si toto výročí připomínáme. Chceme být ale především pojišťovnou pro budoucnost. Pojišťovnou využívající maximálně nové technologie, inovace… Poskytovat klientům komplexní pojistnou ochranu a služby odpovídající potřebám 21. století. Svou roli ve společnosti však vnímáme mnohem šířeji. I nadále budeme aktivní v oblasti sociální odpovědnosti, udržitelnosti a ekologie,“ doplnil Jiří Střelický.

V roce 1992 se tehdy ještě Pojišťovna IB zaměřovala zejména na životní pojištění. Jejím prvním produktem bylo KZP1 – kapitálové životní pojištění. ČSOB Pojišťovna, jak ji známe dnes, působí pod tímto názvem od 6. 1. 2003, kdy došlo k fúzi IPB Pojišťovny (dříve Pojišťovna IB) a ČSOB Pojišťovny (dříve Chmelařská pojišťovna).

Za třicet let vyrostla ve čtvrtou největší pojišťovnu na českém trhu a pečuje o 1,5 milionu klientů. V roce 2021 ČSOB Pojišťovna dosáhla předpisu ve výši téměř 14 mld. Kč, uzavřela přes půl milionu smluv a vyřídila přibližně 240 tisíc pojistných událostí. Její aktuální tržní podíl je 8,5 procent.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Koloběžka DEN 2022 – Rozjeďte to s námi i letos!

Již šestý ročník akce Koloběžka DEN se bude konat v neděli 25. září na Výstavišti Praha-Holešovice. Uplynulé ročníky měly skvělý ohlas a my věříme, že i letošní ročník nadchne nejen profesionální a rekreační …

Alexandra Tomášková je novou CEO JRD Development

Novou CEO divize JRD Development je od letošního září Alexandra Tomášková, dosavadní generální ředitelka divize JRD Land. Nadále tak bude působit na obou postech. Funkci přebírá od Martina Svobody, který bude …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB