Dominik Stroukal přechází do Rogera. Nastoupí na pozici hlavního ekonoma

Po zkušenosti v čele ekonomického týmu jedné z českých bank se Dominik Stroukal přesouvá do prostředí fintechu. Od května se stane hlavním ekonomem Platební instituce Roger.
Dominik Stroukal přechází do Rogera. Nastoupí na pozici hlavního ekonoma. Foto: Roger

Roger se na podzim minulého roku spojil s Komerční bankou a po více než sedmi letech existence začal díky svým pružným a personalizovaným službám pronikat hlouběji do finančního systému. Vznikla tak možnost přijmout do týmu nového člena, který má bohaté zkušenosti s bankovním trhem a dokáže se orientovat ve složitých ekonomických otázkách.

„Fintech je moje domovina a Roger je v něm nepřehlédnutelným hráčem. Zažil úspěšné roky a mým cílem bude vším, co umím, přispět k jeho dalšímu růstu a zachování poctivě budované značky slušné a perspektivní firmy,“ okomentoval svůj příchod do Rogera Dominik Stroukal.

V rámci své nové agendy se bude věnovat projektům souvisejícím s PSD2 licencí, strategickému rozvoji v Česku i zahraničí, vyhodnocování investičních příležitostí Rogera a vzhledem k bohatým mediálním zkušenostem i ekonomicky zaměřenému vzdělání zvyšování odborného povědomí o oboru jako takovém.

„Celý fintech vznikl po krizi v roce 2008 a nyní jsme uprostřed dalších obřích změn napříč ekonomikou, tedy i včetně financí. Vedle analytické práce bych si přál posunout Rogera i do dalších oblastí financí, které čekají na svou fintechovou revoluci,“ vysvětlil Stroukal a dodal, že rozšiřování zkracování splatnosti faktur do povědomí firem, což je hlavní činností platební instituce, bude velkou výzvou.

Z VŠE přes banku až do fintechu

„Dominik je pro nás i pro celý český fintech nedocenitelná posila. Vážíme si jeho zkušeností v ekonomii a hlavně v rozvoji nových technologií v oblasti financí,“ zhodnotil rozšiřování Roger týmu CEO Adam Šoukal.

Stroukal v současné době také vyučuje na vysoké škole CEVRO Institut, napsal několik knih zaměřených na kryptoměny nebo ekonomickou teorii, je managing directorem odborného časopisu New Perspectives on Political Economy, ekonomickým poradcem SatoshiLabs a vede společnost bit agency.

V minulosti byl hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen, ředitelem Liberálního institutu a Ludwig von Mises Institutu pro ČR a SK. Vyučoval na Vysoké škole finanční a správní, na Vysoké škole ekonomické a na gymnáziích Porg a Nový Porg.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru