Duben začal silným výprodejem na trzích s kryptoměnami. Čeká se půlení bitcoinu

Názor
Poté, co v předchozím týdnu došlo k čistému odlivu zhruba 13 500 bitcoinů z bitcoinových spotových ETF (burzovně obchodovaný fond, který investuje přímo do skutečného bitcoinu, pozn. red.), došlo v minulém týdnu k obratu a do všech bitcoinových spotových ETF bylo zakoupeno 12 130 bitcoinů.
Veškerá pozornost ve světě kryptoměn se v dubnu bude soustředit na halving, tedy půlení bitcoinu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Příliv do ETF se shodoval s nárůstem ceny, která týden uzavřela o šest procent výše na 71 430 dolarech. Právě vstupujeme do dubna a veškerá pozornost se nyní bude soustředit na halving (půlení) „block reward“ bitcoinu, který má proběhnout 20. dubna (v době psaní článku, pozn. aut.), a na to, zda se dočkáme nových historických maxim ceny bitcoinu.

Tento měsíc však nezačal dobře, protože cena klesla o sedm procent a v současné době se obchoduje za 66 100 dolarů. Je obvyklé, že před halvingem dochází k určitému výprodeji, neboť těžaři, investoři a obchodníci se na něj připravují. Otázkou nyní je, zda by cena mohla z těchto současných úrovní dále klesat, nebo zda najdeme nějakou podporu a cena zůstane dobře nabízena.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Na burze v USA se začíná obchodovat s fondy, které investují do bitcoinu. Evropané ostrouhají

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.