Jen na stát nespoléhejte. Jaké podnikatelské půjčky pomohou zvládnout špatné období?

Řada firem se aktuálně potýká s existenčními problémy, každá se ale pere s důsledky koronavirové krize po svém. Co vše se nabízí podnikatelům, aby se vyhnuli propouštění? A je vůbec možné současný stav zvládnout bez ztráty jediného zaměstnance?
Ilustrační foto

Ten, kdo nyní plánoval rozjet podnikání, nejspíš své kroky ještě přehodnotí. Mnozí se ale v businessu pohybují už pěknou řádku let a někteří právě teď stojí na důležitém rozcestí. Pokračovat ve své činnosti, nebo ji ukončit? Snižovat mzdy, nebo se snažit neměnit finanční standard zaměstnanců? Propouštět, nebo udržet stav na stejné úrovni? Právě personální náklady se řadí k té největší položce ve firemním rozpočtu, není proto divu, že většina podniků začíná u výplat a zaměstnanců.

Půjčka je jedním z řešení, jak vyzrát nad koronavirovou krizí

Řešení, jak se popasovat s krizí, je nasnadě více, nejčastěji se firmy uchylují ke zrušení benefitů, ke snižování mezd, k propouštění nebo k úvěrování. Poslední možnost je ale pro některé neprobádanou velkou neznámou, kterou vnímají jako velmi riskantní krok.

Podnikatelská půjčka v současné době není ale nic, co by bylo nedostupné, nemožné nebo nereálné. Zpočátku byly firmy zasažené koronavirem samotnou vládou vyzývány k zasílání žádostí o bezúročný úvěr z programu Úvěr COVID, ten byl ale záhy pozastaven, a tak podnikům, na které se nedostalo, nyní nezbývá nic jiného, než zkusit nastartovat svou firmu komerčnější cestou.

Půjčka od státu není jediná. Kdo dál vám půjčí na podnikání?

Na schvalování bezúročných půjček od státu se vznáší vlna kritiky, pokud tak patříte k té velké části, která nemá na úvěr nárok, můžete si sami najít nejlevnější půjčku, která vám s podnikáním pomůže. Vybírat totiž lze i z finančních produktů poskytovaných bankami.

  • Kontokorentní úvěr

V rámci kontokorentu získáte povolený debet na běžném účtu, vhod přijde pro překlenutí přechodného nedostatku financí. Čerpat lze úvěr po menších částkách až do výše stanoveného limitu, ten sice není nikterak závratný, na druhou stranu ale spolu s podmínkami úvěru poskytuje velkou míru flexibility.

  • Revolvingový úvěr

Hledáte vhodnou finanční rezervu? Pak revolvingový úvěr je ten pravý, s ním získáte možnost opakovaně využívat půjčku na financování oběžného majetku firmy. Jeho velkou výhodou je, že ho snadno a rychle vyřídíte k vašemu ku prospěchu.

  • Provozní úvěr

Pro pokrytí každodenního provozu firmy je tu provozní úvěr, který je některými bankami zajištěn vydáním firemní úvěrové kreditní karty. Snadno tak půjčku využijete při nákupu, platbách týkajících se podnikání nebo na služební cestě.

Některé z těchto typů úvěrů nabízí i nebankovní společnosti, proto při výběru porovnejte všechny podnikatelské půjčky na trhu a vyberte si pro vaše podnikání tu nejlepší verzi.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru