Moneta má velké internetové ambice. Ale zprávu o zrušení pobočky poslat on-line kanály nedokáže

AKTUALIZOVÁNO. Zatímco na Václavském náměstí v Praze panoval minulý pátek odpoledne obvyklý ruch, v pobočce Moneta Money Bank kousek od sochy svatého Václava bylo – až na dvě zaměstnankyně – mrtvo. Ani jeden klient, ani jeden poradce ve své „kukani“ a podle informační obrazovky ani jedna naplánovaná schůzka s některým se zákazníků. Tato pobočka v samém centru metropole je jednou z celé řady, kterou se čtvrtá největší tuzemská banka (podle počtu klientů) chystá od dubna zavřít.

Pobočka Moneta Money Bank na Václavském náměstí v Praze bude od dubna minulostí. Foto: FAEI.cz

Moneta se rozhodla uzavřít více než desetinu svých poboček a chce se stát vedoucí bankou ve službách po internetu, napsal v této souvislosti internetový deník Aktuálně.cz s tím, že seznam rušených poboček Moneta neposkytla. Podle vyjádření banky jde o interní informaci a klienti jsou o tomto kroku s předstihem informováni.

„V praxi to znamená, že klasický dopis od Monety s informací o zrušení pobočky na Václaváku datovaný k prvnímu březnu jsem obdržel až někdy kolem desátého, aniž by mi ale banka dala na výběr, do které pobočky chci nově správu svého podnikatelského účtu přesunout,“ postěžoval si redakci FAEI.cz jeden z klientů Moneta Money Bank. Ve stejné pobočce má vedeny i další osobní účty, ale v jejich případě prý od Monety žádné upozornění nedostal.

Banka letos klienta informovala pouze o pojištění jeho vkladů. Zprávu o zrušení pobočky, kde má veden účet, elektronicky nedostal. Reprofoto: FAEI.cz

 „Smutné na tom je, že banka, která chce být lídrem ve službách na internetu, mi jako klientovi ani není schopna sdělit informaci o zrušení pobočky on-line komunikačními kanály, které má k dispozici. Tedy například zprávou v internetovém bankovnictví nebo v elektronickém výpisu,“ dodal klient banky (jeho jméno má redakce k dispozici) a doložil to jak seznamy doručených zpráv, tak výpisy ze svého účtu.

Vloni Moneta podle vyjádření svého mluvčího Jakuba Švestky uzavřela pět obchodních míst a letos jich plánuje uzavřít dalších 25. Stávající síť obchodních míst hodlá banka modernizovat a pro během letoška plánuje dát novou podobu asi dvaceti pobočkám. Na konci roku pak bude mít bankovní dům se zhruba milionem klientů k dispozici zhruba 200 obchodních míst, tedy čtvrtou nejhustší síť poboček na tuzemském trhu. Největší ji má Česká spořitelna (cca 560), následovaná Komerční bankou (kolem 390) a ČSOB (asi 270).

 

AKTUALIZACE: Po zveřejnění článku na něj zareagovala Moneta Money Bank. Její vyjádření a další informace si můžete přečíst zde.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru