Novinky v osobních financích: Banky rozšiřují pomoc Ukrajině

Také v minulém týdnu v tuzemsku působící banky informovaly naši redakci o tom, jak pokračují v pomoci Ukrajině a lidem, kteří z ní prchají před válkou. Takových novinek ze světa osobních financí jsme dostali zdaleka nejvíc. Hned dvě zprávy na ukrajinské téma nám poslala Česká spořitelna.
Air Bank zjednodušila založení běžného bankovního účtu pro občany Ukrajiny a zájemcům o účet tak nově stačí jen jeden doklad totožnosti. Ilustrační foto: Poligrafkombinat 'Ukraina', Public domain, via Wikimedia Commons

Klienti banky mohou nyní ve svém bankovnictví George snadno přispět na sbírku Ukrajina.pametnaroda.cz neziskové organizace Post Bellum / Paměť národa. Po přihlášení do aplikace se jim zobrazí ikona srdce v ukrajinských barvách a dárcovské tlačítko „Pomozte Ukrajině!“. Po dalším kliknutí se zobrazí formulář s předvyplněným číslem sbírkového účtu a stačí dopsat výši částky, kterou chce klient darovat.

Od minulého týdne až do konce dubna mají klienti banky další možnost, jak finančně pomoci lidem na Ukrajině. Klienti si mohou ve svém internetovém a mobilním bankovnictví George snadno vytvořit limitovanou virtuální platební kartu v barvách Ukrajiny a z každé platby, kterou s ní provedou, přispěje Spořitelna na sbírkový účet SOS Ukrajina neziskové organizace Člověk v tísni částkou pěti korun.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Banky se předhánějí v pomoci uprchlíkům z Ukrajiny

Air Bank uvedla, že zjednodušila založení běžného bankovního účtu pro občany Ukrajiny a zájemcům o účet tak nově stačí jen jeden doklad totožnosti. Pro založení účtu v bance jim stačí buď pas, nebo ukrajinský občanský průkaz (s latinkou). Banka na svých pobočkách zakládá občanům Ukrajiny standardní běžný účet. Stále také platí, že Air Bank vrací poplatek sto korun za zahraniční platbu na Ukrajinu (v platnosti od 24. února 2022).

Skupina ČSOB připomněla, že veřejnou sbírku SOS Ukrajina pro Člověka v tísni na dárcovském portále Darujspravne.cz vypsala ihned po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině. Během pouhých 12 dní bylo dosaženo cílové částky 25 milionů korun, které banka zdvojnásobí. Sbírku banka neuzavírá, protože pomoc lidem na Ukrajině i ukrajinským uprchlíkům u nás je stále naléhavá.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Daňové přiznání lze nově podat prostřednictvím bankovní identity

Česká spořitelna informovala, že během jednoho roku od chvíle, kdy umožnila svým klientům využívat Bankovní IDentitu k prokazování totožnosti nejen vůči samotné bance, ale i vůči státu, tuto možnost využilo téměř 400 tisíc klientů. Ti takto již vyřídili více než dva miliony různých požadavků vůči státu. Nejčastěji se Bankovní IDentita ČS využívá k elektronickému podání daní.

Spořitelna dále informovala, že jako první banka v ČR umožňuje klientům nakupovat zlaté slitky přímo v mobilním bankovnictví George. Vybrat si mohou ze čtyř variant o váze 10, 31, 50 a 100 gramů. Fyzicky si je klient vyzvedne v některé z 12 poboček České spořitelny, a to nejpozději do 50 dnů od okamžiku, kdy obdrží pokyn k jejich vyzvednutí (pomocí SMS a e-mailu).

PSALI JSME:
Zlato je v korunách nejdražší v historii

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Snaha Ruska uniknout „defaultu“ se blíží ke konci

Spojené státy tento týden ukončily platnost výjimky, která umožňovala americkým investorům inkasovat splátky ruského státního dluhu. Kličkování Ruska před „defaultem“ (nesplácením státního dluhu, pozn. red.) se tak …

Nadešla hodina ruského bankrotu?

Pravděpodobnost ruského bankrotu se dneškem citelně zvyšuje. Americké ministerstvo financí totiž ve středu těsně po půlnoci newyorského času, zakázalo přijímat americkým bankám a jednotlivcům splátky od ruské vlády.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB