Slevy pro studenty i důchodce. Řetězce spustily hon na zákazníky

Obchodní řetězce spustily nebývalé slevové akce, které míří na vybrané skupiny zákazníků. Například Tesco nabízí desetiprocentní slevu pro studenty. Konkurenční Lidl zase nabízí výhodnější nákup pro seniory. Ukazují to obchodní strategie řetězců, s nimiž se redakce FAEI.cz seznámila.
Se začátkem podzimu přišly obchodní řetězce s akčními nabídkami pro své zákazníky. Ilustrační foto: Tesco

Držitelé studentských karet ISIC si od začátku října nakoupí v obchodech Tesco levněji. Sleva ve výši 10 procent se vztahuje na veškerý sortiment Tesco včetně nepotravinářského zboží, s několika drobnými výjimkami typu tabákových výrobků. Studenti ušetří dokonce i na již zlevněném zboží.

Jde o první studentskou slevu svého druhu mezi řetězci s potravinami. Jediným zásadnějším omezením je to, že si studenti s průkazem ISIC budou moci nakoupit se slevou pouze jednou týdně od pondělí do pátku.

„Dlouho jsme uvažovali o tom, že v rámci slev na studentský průkaz ISIC nabídneme i nákupy v některém z obchodních řetězců. Na jaře jsme spustili pilotní program v několika obchodech Tesco,“ řekl Radek Schich, ředitel společnosti GTS Alive, v České republice vydává a spravuje studentské průkazy ISIC.

PSALI JSME:
Tomáš Böhm napotřetí v GTS Alive, nyní na pozici obchodního ředitele

Sleva přes aplikaci

Vzhledem k tomu, že se pilotní projekt osvědčil a studenti měli o nabídku značný zájem, sleva se rozšířila do všech prodejen po celé republice. „Jsem přesvědčen, že půjde o jeden z našich nejoblíbenějších studentských benefitů,“ dodal Radek Schich.

Podle obchodního řetězce je nabídka pro studenty velmi snadno dostupná prostřednictvím věrnostního programu Clubcard. Aplikaci Clubcard přitom už nyní využívá bezmála milion zákazníků.

„Věříme, že tato forma digitální interakce a exkluzivní sleva bude pro studenty velmi atraktivní,“ uvedla Zuzana Grinčová, marketingová ředitelka společnosti Tesco ČR. Clubcard je dlouhodobě nejznámějším věrnostním programem v celé České republice.

Sleva nad 65 let

Řetězec Lidl se naopak zaměřil na důchodce. V akci s názvem Dárek seniorům 65+ jim od 9. do 15. října nabízí vybraný sortiment také s desetiprocentní slevou. Starší zákazníci si tak mohou koupit levněji čerstvé ovoce a zeleninu, nebalené pečivo nebo vejce.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Jak ušetřit? Zákazníkům vracejí peníze slevové a věrnostní programy

Na svých internetových stránkách Lidl informuje, že akce je platná pro zákazníky, kteří v den nákupu dovrší minimálně 65 let. Senioři se o nižší cenu musí sami přihlásit u pokladny ještě před placením a svůj věk musí doložit dokladem s fotografií a datem narození. Slevu je možné kombinovat s jinými akcemi a využít ji opakovaně.

„Našim zákazníkům se snažíme nabízet nízké ceny každý den, touto akcí jsme chtěli vyjít vstříc seniorům. I proto jsme do nabídky zahrnuli produkty podle kategorií, které nakupují velmi často,“ uvedl Vít Pravda, jednatel společnosti Lidl.

Zároveň jde podle něj o produkty, u nichž vlivem inflace za poslední dobu nejvíce vzrostla cena a mohly se tak stát pro řadu lidí nedostupnými. „V jídelníčcích by však rozhodně chybět neměly,“ konstatoval Pravda.

Že akci pro dříve narozené spustil řetězec právě teď, není náhoda. „Symbolicky jsme tuto novinku představili k Mezinárodnímu dni seniorů jako dárek a zároveň poděkování našim zákazníkům,“ poznamenal Vít Pravda.

PSALI JSME:
Češi milují věrnostní karty. Tři čtvrtiny mají aspoň jednu, někteří i víc než deset

Slevy za body

Akci pro své zákazníci nabízí rovněž obchodní řetězec Billa. Pro členy Billa Bonus clubu nabízí kampaň s názvem Vyměňte své body za slevy. Akce potrvá do 31. října a zákazníci mohou za své nasbírané body, kterým plošně na konci roku vyprší platnost, získat různé slevy a další výhody.

Od nového roku přitom obchodní řetězec chystá ve svém věrnostním programu změny a novinky. „Billa se mění a spolu s ní i její věrnostní klub. Pro zákazníky připravujeme mnoho zajímavých novinek, o kterých budeme včas informovat,“ uvedla Lucie Průšová, vedoucí marketingového oddělení Billa ČR.

A právě proto, aby byla přechod na nové fungování klubu pro zákazníky co nejpohodlnější, přišel řetězec s touto věrnostní akcí. „V ní od nás za své dosavadní body dostanou slevová zvýhodnění a získají přístup k lákavým akčním nabídkám,“ dodala Průšová.

PSALI JSME:
Ve slevě. Některé zboží už Češi v supermarketech nenakupují jinak

Zavřít reklamu ×
  1. Obchodní řetězce s tichou podporou vlády napřed vyšroubovaly ceny o 50 a někde i o 150 % a nyní /podle nich hloupé/ zákazníky věhlasně a milostivě oblbují slevami 20%…

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Spotřebitel

E-shopy na Black Friday letos (skoro) nepodváděly

Na tradiční slevovou akci Black Friday se letos poprvé vztahovala nová pravidla podle novelizovaného zákona o ochraně spotřebitele. Obchodníci tak musí počítat slevu z nejnižší ceny, jakou měl výrobek za posledních …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Český systém přijímaček tlačil žáky na střední školy, kam nechtěli

Analýza
Dosavadní systém přijímacích zkoušek na střední školy donutil žáky a jejich rodiče k tomu, aby si vybírali takové zařízení, kam se s jistotou dostanou – ovšem bez ohledu na zájem dítěte. Ukázalo to rozsáhlé šetření Národního institutu SYRI a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Středočeském kraji, jehož výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.