Steen Jakobsen odchází ze Saxo Bank

Personálie
Saxo Bank, globální lídr v oblasti obchodování s aktivy a investicemi, ve čtvrtek oznámila, že po dlouhých dvaceti letech společnost opouští hlavní ekonom a investiční ředitel Steen Jakobsen.
Po dlouhých dvaceti letech opouští společnost Saxo Bank její dosavadní hlavní ekonom a investiční ředitel Steen Jakobsen. Foto: Saxo Bank

Jakobsen ve společnosti zastával řadu funkcí v oblasti obchodování a významně se podílel na budování její pověsti, a to především díky svému finančnímu výzkumu a podnětným analýzám – zejména vybudováním uznávaného týmu tržních stratégů známého jako Saxo Strats. To se pod jeho vedením stalo vlivovým synonymem pro analýzu trhu.

„Bylo mi potěšením pracovat v průběhu let s mnoha výjimečnými lidmi, v neposlední řadě s kolegy ze Saxo Strats. Jsem přesvědčen, že společnost Saxo a tým Strats budou i nadále přispívat k tomu, aby investorům pomáhali se vyznat ve složitém světě a na trzích, které mohou být obtížně pochopitelné,“ uvedl Steen Jakobsen.

PSALI JSME:
Výhled na 1. čtvrtletí 2024 (1.): Kdysi tak zářná budoucnost dnes vypadá pochmurněji než kdy dřív

Do funkce vedoucího oddělení Saxo Strats byl v loňském roce jmenován dosavadní vedoucí oddělení akciové strategie Peter Garnry, čímž byla zajištěna kontinuita ve vedení týmu. Podle Kima Fournaise, generálního ředitele a zakladatele společnosti Saxo, se Steen zásadním způsobem zasloužil o to, že se Saxo Bank stala důvěryhodným zdrojem informací pro investory a obchodníky.

Steen Jakobsen stojí za populárními ‚Šokujícími předpověďmi‘, které nemají konkurenci, pokud jde o podněcování kritického myšlení a zpochybňování konsenzu. „Byl velkou součástí cesty, díky níž Saxo vyrostlo z menšího makléře na globálního lídra v našem odvětví s více než 1,2 milionu klientů a 750 miliardami dánských korun v klientských aktivech,“ uvedl Fournais.

PSALI JSME:
Končí šéf jedné z největších autopůjčoven světa. Vaz mu zlomila sázka na elektrovozy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Marek Loula novým členem představenstva ČSOB

ČSOB s předstihem informovala portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) o chystaných změnách ve svém vedení. Od září letošního roku do představenstva nastoupí Marek Loula, současný člen představenstva na …

Jaroslav Rychna posiluje vedení Buřinky

Čtvrtým členem představenstva Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky) se stal Jaroslav Rychna. Ve firmě působí od roku 2016 a nově se stává vedoucím divize informačních technologií. O novém personálním …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB