Po nehodě jsou důležité služby, které vás postaví na nohy

RozhovorTéma týdne

Když se stane dopravní nehoda a dojde přitom i na zdraví, je to vždy nepříjemná událost. Pojišťovny standardně v takových případech hradí finanční prostředky, které samozřejmě pomohou. Každý lékař ale potvrdí, že důležité je také to, jak rychlou a kvalitní péči máte k dispozici, když se dostanete z nejhoršího. „Rekonvalescence je zásadně důležitá, aby lidé měli co nejvyšší šanci vrátit se zpět do normálního života. Proto jsme se rozhodli kromě finančních prostředků poskytovat i naturální plnění – tedy lázeňské a rehabilitační služby, které skutečně pomohou s uzdravením,“ říká Lubomír Netolický, manažer pojištění poúrazové péče od Generali.

Rekonvalescence je zásadně důležitá, aby lidé měli co nejvyšší šanci vrátit se zpět do normálního života, říká Lubomír Netolický. Foto: Archiv redakce

Proč se Generali rozhodla nabídnout tento pojistný produkt? Proč vlastně vznikl?
Pojištění je výsledkem spolupráce celé řady odborníků napříč skupinou Generali. Reagovali jsme na potřeby našich klientů, kteří za sebou měli vážné úrazy. Zjistili jsme, že pouhá finanční kompenzace u těchto úrazů v žádném případě nestačí. Naopak je nutné nabídnout jim organizaci následné péče a umožnit jim tak rychlejší návrat do běžného života. V přístupu a pohledu na věc jsme v tomhle v Česku průkopníky.

K jakým pojištěním je možné pojištění poúrazové péče uzavřít?
Poúrazovou péči si může klient pojistit buď při uzavření nové smlouvy povinného ručení, nebo havarijního pojištění. Samozřejmě je pojištění k dispozici i pro naše stávající klienty, kteří si ho mohou kdykoliv připojistit v průběhu trvání jejich autopojištění. Ideální je obrátit se na pobočku nebo obchodníka, kde svoji smlouvu sjednávali.

Jaké jsou ty hlavní benefity, které by měl každý řidič zvážit?
Každý řidič se denně setkává s dopravními nehodami a jejich následky a dobře ví, že sám mnohdy nemůže zabránit nehodě, při které může být zraněn on sám nebo někdo z posádky. Většina lidí si takovou situaci vůbec nepřipouští. Ale když se potom něco stane, neví, jaké má možnosti. Zkrátka jak mít jistotu, že léčba je správná a dostatečná, kde je dobrá rehabilitace a jak se tam dostat. A samozřejmě – kde na to vzít rychle peníze, protože z veřejného pojištění se zdaleka nehradí všechno, co by bylo potřeba a co prokazatelně pomůže. Mít jistotu, že mám zabezpečenu tu nejlepší péči pro rychlý návrat do normálního života, a to i pro své blízké, je určitě výhodné.

V čem konkrétně může poúrazová péče pomoci? A je limit 250, resp. 500 tisíc dostatečný? Podle čeho jste ho stanovili?
Pojišťovna se prostřednictvím smluvních lékařů a zdravotnických zařízení postará o vážně zraněné a zabezpečí optimální následnou poúrazovou péči. Limity pojistného plnění ve formě služby jsme nastavili na základě dosavadních zkušeností z této oblasti. Tedy na základě reálných případů.
Na většinu těžkých úrazů je limit 250 000 Kč postačující, limit 500 000 Kč pokryje veškeré potřebné náklady na péči prakticky u všech těžkých úrazů.

Jak dlouho už se pojištění poúrazové péče českým motoristům nabízí?
Jde o naprostou novinku, kterou jsme do nabídky autopojištění zahrnuli v březnu 2017. V polovině roku jsme podepsali smlouvu s tisícím motoristou. Považuji to za skvělý úspěch a jsem přesvědčený, že stále více řidičů si uvědomí, že za méně než jendu korunu denně dostává k dispozici službu, která může zásadním způsobem přispět k případnému řešení úrazu. Mimochodem – prvním klientem, který si poúrazovou péči uzavřel, byl Pavel Mencl, generální ředitel Generali. Byl to právě on, kdo inicioval vznik této novinky. Od začátku v ní vidí velkou přidanou hodnotu pro české motoristy.

Nabízí někdo další na českém trhu něco podobného?
Jak jsem zmínil, jsme v tomto přístupu na domácím trhu průkopníky. Jsme přesvědčeni, že žádná jiná pojišťovna tento typ pojištění nenabízí.

Jak je to jinde ve světě?
Zdravotní systémy v jiných zemích jsou od českého zdravotnictví odlišné. Nicméně pojistné produkty, zahrnující komplexní péči o zraněné v různých úrovních zdravotnických a rehabilitačních zařízeních, a to až do doby nalezení nového pracovního místa pro úrazem hendikepované, v zahraničí samozřejmě existují a jsou etablované.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Pojištění auta: Deset tipů, jak prodělat

Přinášíme deset „babských rad“, jak na první pohled ušetřit, ale ve skutečnosti si zadělat na malý či velký problém. Na internetu i od „rádoby poradců“ se lze setkat s radami, které se mohou vymstít. Pokud uvažujete …

Pojištění auta: Deset tipů, jak ušetřit

Rostoucí inflace začíná mít skrytý dopad na cenu pojištění vozidel. Zatímco u nově sjednávaných smluv zůstávají ceny přibližně stejné jako v posledních měsících, u existujících smluv dostávají klienti na výročí …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB