Tidal a Hashdex oznámily obchodování s bitcoinovým spotovým ETF v USA

Názor
Společnosti Tidal Investments a Hashdex minulý týden oznámily obchodování svého bitcoinového spotového ETF (burzovně obchodovaný fond, který investuje přímo do skutečného bitcoinu, pozn. red.), s názvem Hashdex Bitcoin ETF. Původně se očekávalo, že ETF bude spuštěno 11. ledna spolu s dalšími aplikacemi.
Fond Hashdex Bitcoin ETF minulý týden dokončil konverzi, která nyní umožňuje držení skutečných bitcoinů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Původně šlo o ETF s bitcoinovými futures (Hashdex Bitcoin Futures ETF), fond minulý týden dokončil konverzi, která nyní umožňuje držení skutečných bitcoinů. Nejméně 95 procent aktiv fondu bude nyní ve skutečných bitcoinech a až pět procent bude investováno do futures kontraktů na bitcoin CME, hotovosti nebo peněžních ekvivalentů.

Od svého spuštění 11. ledna zaznamenalo bitcoinové spotové ETF značný příliv peněz a objemy obchodů. Přestože Hashdex Bitcoin ETF přichází na trh se zpožděním, mohl by ostatním vzít část tržního podílu, pokud se struktura poplatků ukáže jako konkurenceschopná.

Tether (USDT) nyní v provozu na Celo

USDT je nyní k dispozici na platformě Celo, což následuje po předchozím oznámení z března. „Toto rozšíření potvrzuje společné poslání obou společností rozšířit výhody technologií poháněných blockchainem mezi běžné spotřebitele po celém světě,“ uvádí se dále v oznámení. USDT je považován za největší (podle tržní kapitalizace, pozn. aut.) a nejlikvidnější stablecoin v kryptografickém průmyslu.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Na burze v USA se začíná obchodovat s fondy, které investují do bitcoinu. Evropané ostrouhají

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.