Václav Čepelák z Generálního finančního ředitelství významnou posilou BDO

Personálie
Oddělení daňových sporů poradenské společnosti BDO posiluje svůj tým o předního odborníka na daňový proces, který dosud zastával vysokou pozici ve Finanční správě.
Václav Čepelák na Generálním finančním ředitelství působil více než 12 let, během kterých zastával různé pozice. Nyní posílil tým Oddělení daňových sporů poradenské společnosti BDO. Foto: BDO

Václav Čepelák (39 let) přichází do BDO z pozice ředitele Odboru daňového procesu Generálního finančního ředitelství, který vedl více než sedm let. Ve společnosti BDO se bude podílet na veškerých aktivitách litigačního oddělení, uvedla firma v tiskové zprávě.

Na Generálním finančním ředitelství měl Čepelák na starosti například celorepublikové metodické řízení správy daní. Podílel se na přípravě klíčových projektů Finanční správy, například zavedení kontrolního hlášení, paušální daně, zavedení a následně rušení EET nebo třeba kompenzačního bonusu v době pandemie.

PSALI JSME:
Proč řemeslníci netruchlí, že paušální daň není nic pro ně

V rámci připomínkových řízení a konzultací spolupracoval s legislativou Ministerstva financí při přípravě novel daňového řádu a zákona o Finanční správě ČR. V neposlední řadě rovněž zastupoval Českou republiku jak před soudy, tak na mezinárodních konferencích.

Čepelák je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na Generálním finančním ředitelství působil více než 12 let, během kterých zastával různé pozice, od řadového referenta, přes vedoucího oddělení až po ředitele odboru.

PSALI JSME:
Vidí finanční správa za každým podnikatelem podvodníka?

Poslední jmenovanou funkci zastával sedm a půl roku. Současně působí jako lektor kurzů k daňovému řádu a v této oblasti rovněž publikuje odborné články a přednáší na odborných konferencích.

Ve svém volném čase se rád věnuje zejména sportu, ať už jde o fotbal, basketbal, cyklistiku či turismus. Zajímá se o moderní dějiny a hry všeho druhu.

PSALI JSME:
Poradenské firmy Apogeo a BDO hlásí důležité personální změny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Zemřel první z „hlavních ekonomů“

Kamil Janáček představuje průkopníka praktické makroekonomie v podmínkách tržní ekonomiky v ČR. Coby hlavní ekonom Komerční banky začal působit už v roce 1993, kdy se obor moderní praktické makroekonomie, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?