Václav Hrach se stal novým finančním ředitelem skupiny E.ON v České republice

Personálie
Novým finančním ředitelem skupiny E.ON v České republice se od začátku letošního října stal Václav Hrach. Zkušený manažer bude zároveň zastávat pozici finančního ředitele distribuční společnosti EG.D. Na obou pozicích vystřídal Christiana Leifelda, informoval redakci FAEI.cz Roman Šperňák, tiskový mluvčí koncernové komunikace.
Od října letošního roku se Václav Hrach stává jednatelem společnosti E.ON Česká republika, členem představenstva EG.D a v obou společnostech finančním ředitelem. Foto: E.ON Česká republika

„I po více něž dvaceti letech, které mám v energetice za sebou, vidím, že je stále třeba pracovat na budoucnosti. Věřím, že E.ON je energetickou volbou budoucnosti. Energetický sektor se významně proměňuje a já bych rád přispěl k tomu, abychom všechny výzvy zvládli a nadále byli pro naše zákazníky dobrou volbou,“ uvedl Hrach v tiskové zprávě, kterou má redakce k dispozici.

Hrach působí v energetice od roku 2000, kdy nastoupil do společnosti MVV Energie CZ na pozici finančního ředitele a od roku 2005 ji vedl. Po 14 úspěšných letech v této společnosti přijal novou výzvu a od roku 2014 byl téměř deset let finančním ředitelem společnosti NET4GAS, provozovatele plynárenské přepravní soustavy v České republice.

PSALI JSME:
EG.D letos investuje přes sedm miliard korun do inovací distribuční sítě

Václav Hrach je absolventem strojní fakulty ČVUT v Praze v oboru ekonomika a řízení podniku, kde absolvoval i doktorské studium. Svou profesní kariéru zahájil už během studií ve společnosti Škoda Praha, pracoval ve společnosti TES Praha a od roku 2000 působil ve společnosti MVV Energie.

Nejprve jako finanční ředitel a od roku 2005 společnost vedl z pozice jednatele a později i předsedy představenstva. V roce 2014 se přesunul na pozici finančního ředitele společnosti NET4GAS, provozovatele přepravní soustavy plynu v České republice. Od října 2023 se stal finančním ředitelem společnosti E.ON v České republice.

PSALI JSME:
Investiční výhled na rok 2023 (3.). Evropa: Raiffeisen, E.ON nebo Volkswagen

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

David Schenk povede novou divizi Sazky

Společnost Sazka založila novou divizi Zákaznické zkušenosti (Customer experience). Jejím cílem je zefektivnit práci se zákazníky, implementovat do procesů umělou inteligenci a díky digitalizaci procesů rychleji a …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Novinky v osobních financích: Desetina Čechů se zadlužuje vysoce rizikově

Průzkum
V tomto týdnu nás v redakci ze světa osobních financí zaujal průzkum agentury Ipsos pro Českou bankovní asociaci (ČBA). Podle jeho výsledků se v posledním roce při půjčování peněz 11 procent lidí chovalo vysoce rizikově. Výrazně ale přibylo těch, kteří se rizikově nechovají vůbec. Jejich počet stoupl z 33 na 42 procenta. Češi si podle průzkumu nejčastěji půjčují od bank.