Výroba nové generace modelu Kodiaq začala

Automobilka Škoda Auto, spadající pod německý koncern Volkswagen, tento týden informovala, že ve svém kvasinském závodě zahájila sériovou výrobu druhé generace svého vrcholného SUV, modelu Kodiaq. Společnost v souvislosti s přípravou na spuštění výroby učinila významné investice a modernizovala montáž i svařovnu.
Automobilka Škoda Auto zahájila ve svém závodu v Kvasinách výrobu nové generace modelu Kodiaq. Plánuje, že každý den bude z výrobní linky sjíždět až 410 vozů. Foto: Škoda Auto

Díky přesunu výroby nové generace modelu Superb z Kvasin do Bratislavy získala česká automobilka ve svém kvasinském závodě dodatečnou kapacitu na výrobu úspěšných SUV modelů Kodiaq a Karoq, informovala automobilka v tiskové zprávě, kterou má redakce FAEI.cz k dispozici.

Nový Kodiaq se bude vyrábět na stejné výrobní lince jako první generace tohoto modelu.

Společnost Škoda Auto investovala 49 milionů eur do modernizace výrobní linky a svařovny, aby výrobu v závodě Kvasiny ještě lépe připravila na budoucnost.

Součástí úprav je také zajištění podmínek pro výrobu verze Kodiaq iV s plug-in hybridním pohonem. Přestavba výrobní linky se týkala například manipulátorů, montáže podvozků, dopravníkových technologií, ale například také úpravy robotů, které nanášejí okenní lepidlo.

Ještě nedávno sjížděly ze stejné linky vozy Škoda Superb třetí generace. K získání dodatečné výrobní kapacity pro modely SUV přesunula Škoda Auto výrobu nové, čtvrté generace modelu Superb do závodu Volkswagen v Bratislavě a první vozy zde opustily linku již v minulém roce.

Díky tomuto kroku navýší kvasinský závod Škoda Auto roční produkci o celkem 150 000 modelů SUV Karoq a Kodiaq. Dle plánů má každým dnem sjíždět z výrobní linky až 410 vozů Kodiaq. „Pro celý tým představuje příchod druhé generace tohoto úspěšného modelu velmi významnou událost,“ komentoval vývoj Andreas Dick, člen představenstva Škoda Auto pro oblast Výroby a logistiky.

Doposud sjelo z výrobních linek v České republice, na Ukrajině a v Číně (a do začátku roku 2022 rovněž v Rusku, pozn. red.) více než 870 000 vozů Kodiaq první generace, jež byly dodány zákazníkům na 60 trzích po celém světě. Tento model se těší velké oblibě nejen mezi zákazníky, ale i u odborné veřejnosti: První generace velkého SUV získala doma i v zahraničí více než 40 prestižních ocenění.

Druhou generaci modelu Kodiaq představila společnost Škoda Auto 4. října v Berlíně. Zároveň automobilka odhalila první prvky nového designového jazyka. Nová koncepce prostorného interiéru, který je pro vozy značky Škoda natolik typický, snoubí udržitelné materiály s inovativními ovládacími prvky, mezi něž se řadí i nové intuitivní ovladače.

Premiéru zde má i nejnovější generace Matrix-LED předních světlometů. Pět pohonných jednotek poskytuje výkon od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k). U nejsilnějších motorů je součástí standardní výbavy pohon všech kol. Model Kodiaq je nyní poprvé k dispozici také jako plug-in hybrid s dojezdem na čistě elektrický pohon přesahujícím hranici 100 kilometrů.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Pe Petr

    Takový krám nemá vůbec žádný smysl. Brzo někoho napadne vydat zákaz těchto velkých oblud do měst!

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB